İŞSİZLERE İŞ SÖZÜ VERİP, ENVER YILMAZ’I ELEŞTİRDİ

MHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt, seçim turlarına Çamaş’ta devam etti. Çamaş İlçe Başkanlığı ve Çamaş Belediye Başkanı Yaşar Aktaş tarafından düzenlenen mitingde ilçe halkına seslenen Enginyurt, biz herkesin belediye başkanı olacağız. AKP’linin de, CHP’linin de, MHP’linin de belediye başkanı olacağız” dedi.

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’ın Çamaş Belediyesini başarısızla suçlamalarına da sert eleştiriler yapan Enginyurt şöyle devam etti; “Enver Yılmaz, Çamaş Belediyesi hiçbir iş yapamadı, şimdi biz Çamaş’ı alınca hizmet getirip, Çamaş’ı ayağa kaldıracağız diyor. Bu arkadaşımız Çamaş’ın Söken’ine, Budak’ına, Sarıyatkununa, Biben’ine asla bir gün gitmemiş ziyaret bile etmemiştir. Kemal Paşa nerde diye sorsanız bilmez. Sarıgeliş nerde sorsanız bilmez, çünkü gitmemiştir. Çamaş’a da 14 yıl sonra sadece bu seçimde aday olduğu için bir defa gelmiştir. Televizyonda da zaten kendi ağzı ile diyor ben bu ilçelere 14 yıl önce gelmiştim diyor.”

Çamaşlıların göç sorununa dikkat çekerek destek isteyen Enginyurt; “Ordu 12 yıl önce 975 bin nüfuslu iken Türkiye’nin 20. Büyük vilayeti iken bugün çakma nüfus ile 772 bine çıkmış ama bir hafta önce açıklanan nüfus verilerinde ise 730 bine düşmüş bir şehir olarak son 10 yılda nüfusunun yüzde 35’ini göç olarak vermiş bir vilayet oldu. Çamaşlılar Sancaktepe’de, Çamaşlılar Çekmeköy’de, Çamaşlılar Ümraniye’de, velhasıl Çamaşlılar Moskova’da, Kuzey Irak’da, Suudi Arabistan’da. Niye? Çünkü iş yok, aş yok, ekmek yok. Çocuklarımız memleketi terk etti. Çamaş’ın 10 yıl önce pazarında bu meydan da iğne atsanız yere düşmezdi. Bırakın bu sokaktan araba geçmesini adam geçemezdi. Ama bugün sıradan bir gün gibi Çamaş’ın pazarı, neden? Çünkü Çamaşlı artık Çamaş’da yaşamıyor. İşsizlik, aşsızlık, açlık göçü getirdi. Şimdi 2014’ün 30 Mart’ın da göçe dur demek için yola çıktık. Bu yolda da sizden destek istiyor, yardım bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

BİZ HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIZ
Seçilmesi halinde herkesin başkanı olacağını söyleyen Enginyurt, biz herkesin belediye başkanı olacağız. AKP’linin de, CHP’lininde, MHP’lininde belediye başkanı olacağız. Biz bütün Ordu’nun belediye başkanı olacağız. Bu memleketin en büyük sorunu işsizlik, biz aylar öncesinden verdiğimiz sözü burada da veriyoruz. Yüreğinizin sesini dinler Büyükşehir de ve Çamaş da MHP’ye oy verir, göreve getirirseniz Çamaş’tan 200 gencimizi Büyükşehir Belediyesine işe alacağız. Biz bütün Ordu’yu parti ayrımı gözetmeden kucaklayıp herkesin belediye başkanı olacağız.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>