ORDU’NUN 3 SORUNU VAR

AK Parti Altınordu Belediye Baykan Adayı Engin Tekintaş, Altınordu’nun üç önemli sorunu olduğunu belirterek, “içinde bulunduğumuz şehrin üç önemli sorunu var. Bu noktada bizi rahatsız eden sorunların başında otopark sorunu geliyor. Gerçekten şehrin ulaşım yollarından kaynaklanan temel bir sorun var. Yani akıcı bir trafiği sağlayacak bir ulaşım ağı yok. Bunu kabul etmemiz lazım. Bu imar yapısından kaynaklanan sorundur. Onun için ilk sorun otopark diyoruz. İnşallah bununla ilgili çözüm yollarını hazırlıyoruz ve bundan sonra ruhsat verdiğimiz binalar bize mutlaka araçlarını nerde konuşlandıracağını ve trafiğe mani olmadan koyabileceğini yeri ortaya koymadan ruhsat vermeyeceğiz.”

Tekintaş, ikinci sorun olarak imar sorununu belirtirken, “belediyelerin gündemlerinin yüzde 90 konusunun imar konusu olduğunu görüyoruz. Hedef aslında şehirde meskenle ticaret alanlarının ayrılması gerektiğini düşünüyoruz. Her yerde her istediği gibi yan yana aynı işi yapan üç beş olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu tabi hem esnafımızı korumak, hem de hizmeti alırken doğru bölgelerde doğru yerleşim adına önemli olduğunu görüyoruz.”

Üçüncü olarak ise işsizliğe çözüm olacak temel projelere büyükşehir ve ilçe belediyelerin öncülük etmesi gerektiğini söyleyen Engin Tekintaş, “kendini iyi yetiştirmiş, elinde diploması olan ama heba olmuş bize de durumundan dolayı sitem eden gençlere de çözüm olmak adına yeniden halkın karşısına çıkmak istiyoruz.”

Tekintaş son olarak çöp konusuna da değinerek, “20 yıldır çöpü çözüyoruz derken biz hala çöpü konuşuyoruz. Aslında böyle bir kentin çöpü konuşmaması lazım. Çözülmesi gereken temel problemlerden birisi budur ve bu bizim temel görevimizdir. Bunun içinde projelerimiz hazır.”

orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>