ENVER BEY İSTEDİ, GELDİM

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Ordu’ya geldi. Bakan Yardımcısı Kafkas, “Enver beyin Ordu’daki sağlık kuruluşlarıyla ilgili talebi üzerine buradayız. Enver Bey isteyince ilk işimiz bu oldu” dedi.
Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’ın isteği üzerine Ordu’ya geldi. Dün akşam saatlerinde Ordu’ya gelen Kafkas, Ordu Merkezdeki hastaneleri ziyaret ederek sorunları dinledi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, bugün Sağlık Bakanlığı tarafından ODÜ’ye kazandırılacak olan Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi arsasında incelemelerde bulundu.

İnceleme gezisine Vali Kenan Çifti, AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, ODÜ Rektörü Prof.Dr Tarık Yarılgaç ile diğer yetkililer katıldı.

ODÜ yerleşkesinde bir basın açıklaması yapan Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, “Dün akşamdan beri buradayız. Biz Sayın Enver Yılmaz’ın talebi ile geldik. Merkezdeki bütün hastaneleri gezdik. Arazi ve imkanlarına baktık. Sağlığın MR’ını çektik. Bir şeye sevindik. Sağlık yöneticilerimiz olaylara çok hakimler ve büyük bir duyarlılıkla Türkiye ortalamasının üzerinde çok güzel hizmetler üretmişler. Anne, bebek ölümlerinde burada sağlık hizmeti sunumunda halkın memnuniyetinde Türkiye ortalamasının beş katı hastaya ulaşmada başarılı olunmuş” dedi.

ORDU’DAKİ YEREL YÖNETİM ARSA ÜRETEMEDİ
Karadeniz’de temel problemin arsa bulmak olduğuna dikkat çeken Agah Kafkas, ”Coğrafi koşullar arsa bulmayı zorlaştırıyor. Yerel yönetimlerin birinci önceliğinin halkın sağlığına kavuşması olması lazım. Halkın sağlığına kavuşması için de bütün yerel yönetimler bize hastane yeri ürettiler. Üretenlere de biz hizmeti ayaklarına götürdük. Ordu, yer üretme konusunda biraz zayıf kaldığı için bugüne kadar yatırımlarımızdan istediğimiz oranda maalesef çok büyük ölçüde pay alamamış. Hastanenin çevre yolunun kenarında olması da önemli. Biz kamu özel ortaklığı yöntemiyle Ordu’yu bir şehir hastanesine kavuşturacağız. Ciddi anlamda yatırımlar yapıyoruz” diye konuştu.

Ordu’nun merkezinde sağlık hizmetlerinin daha sağlıklı, halka eşit şekilde ve süratle ulaşması için alt yapısının oluşturulması gerektiğini belirten Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, ”Birinci aşamada Sayın Rektörümüzün ürettiği bu arsanın bir an önce devri bize gerçekleştiği zaman hastanenin kampusunun içeriği ve kapsamı ile ilgili çalışmaları Sayın bakanımızın inisiyatifine bırakmak istiyorum” dedi.

Ordu’ya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılacağının müjdesini veren Kafkas, “Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’ın bizden bir talebi oldu. Ordu Merkez’de iki tane ağız ve diş sağlığı merkezi açacağız. Mahalleler arasında halkımızın hemen ulaşabileceği yerler oluşturacağız. Yer bulunursa hemen hayata geçirmek için arkadaşlarımıza talimat verdik çalışmalara başladı” diyerek sözlerini tamamladı.

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Aybastı, Fatsa ve Ünye Devlet Hastanelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Ordu’dan ayrıldı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>