CHP’NİN ALTINORDU ADAYI ŞENEL ÖZTÜRK

Cumhuriyet Halk Partisi Altınordu Belediye Başkan Adayı Şenel Öztürk oldu. Yapılan Temayyül yoklamasında en fazla oy alan Şenel Öztürk, CHP’nin Altınordu Belediye Başkan Adayı oldu.

Ordu Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen temayül yoklamasına CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, CHP Afyon Milletvekili Ahmet Toptaş, Bursa Milletvekili Kemal Ekinci, Ordu Belediye Başkanı, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Seyit Torun, İl Başkanı Osman Güngör, Altınordu İlçe Başkanı Ahmet Angın, Belediye Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Bin 410 partilinin oy kullandığı seçimde, Şenel Öztürk 836 oy aldı.

Ay Işığı düğün salonunda yapılan Temayül yoklamasında alınan oylar ise şöyle;

Şenel Öztürk: 835

Aytekin Öztürk:464

Halit Ziya Çelebi: 94

ŞENEL ÖZTÜRK KİMDİR ?

1954 yılında Ordu’da doğan Şenel Öztürk, Üniversite’de İnşaat Mühendisliği eğitiminin ardından yaptığı iki yıllık devlet memurluğu görevini müteakiben, kendi ofisini açarak Ordu’da inşaat mühendisi olarak çalışmaya başladı. Bu süre içinde Ordu’da çeşitli projeler, inşaat ve taahhüt işleri gerçekleştiren Öztürk, İnşaat Mühendisleri Odası, Atatürkçü Düşünce Derneği, Orduspor ve Kızılay başta olmak üzere bir çok sivil toplum örgütünde görev aldı.
Sosyal Demokrat aile geleneğine sahip olan Şenel Öztürk’ün 1993 yılında vefat eden babası işadamı Mehmet Öztürk’te çevresinde “Ecevit Mehmet” olarak anılıyordu. CHP ile olan ilişkisi üniversite yıllarına kadar geri giden Şenel Öztürk 1973 yılında Üniversite öğrencisi iken Parti Genel Merkezinde oluşturulan Köylü Derneğinde çalışır. Şenel Öztürk gerek SHP gerek CHP’de il ve ilçe yöneciliği yaptığı gibi bir dönem Ordu Belediye Meclis Üyeliği yaptı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>