ÇAMBAŞI KARADENİZDE TEK

Ordu Valiliği’nce 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’nda ilk defa düzenlenen “Kar Festivali” sona erdi. Festivale katılan AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Bölgenin turizm merkezi olması için hükümet olarak bütün çalışmaları yaptıklarını söyledi. Ordu Valiliği’nce düzenlenen Kar Festivali’ne, Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Ak Parti Ordu Büyükşehir Beldiye Başkan Adayı Enver Yılmaz, CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Kabadüz Kaymakamı Engin Avcı, AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol, Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener Kaya siyasiler ve vatandaşlar katıldı.

BÖLGENİN HER ZAMAN YANINDA OLDUK

Program öncesi vatandaşlara seslenen AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, “Çambaşı önümüzdeki süreçte bölgenin turizm cazibe merkezi olacak” dedi. Yılmaz, “Bu bölgenin turizm merkezi olması için, öncelikle Kabadüz-Çambaşı arasındaki 37 kilometrelik yolun ihalesini yaptık. Yolda çalışmalar bu yıl itibariyle başladı. Bu yol tamamlandığında Çambaşı Ordu arası 45 dakikaya düşecek. Biz önce yol olmadan turizm olmaz diyerek çalışmaları başlattık. Çambaşı Kayak Tesisi tam 22 milyon liralık bir proje. Burası tamamlandığında Karadeniz’in en büyük, Türkiye’nin ise ilk 5 tesisi arasında yerini alacak. Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bölgenin yaylalarının birbirine bağlanması amacıyla yapılaması planlanan ‘Yeşil Yol’ ile ilgili önemli bir mesafe kaydedildi. Doğu Karadeniz Master Planı çerçevesinde başlatılan Giresun Paşakonağı-Ordu-Çambaşı sınırı yol onarımı tamalandı. Çambaşı Yeşilce arasında bulunan Zile Obası’na kadar olan yol asfalt olarak turizme kazandırıldı. Kalan 3 kilometrelik kısım ise ihale edildi. Tüm bu projeler tam olarak tamamlandığında Çambaşı Karadeniz Bölgesi’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olacak” diye konuştu. Yılmaz’ın konuşmasının sık sık alkışlarla kesilmesi dikkat çekti.

Yılmaz’ın konuşmasının ardından bir açıklama yapan Ordu Valisi Kenan Çiftçi, ise şenliğe katılan herkese teşekkürlerini sundu. Kar Festivali, Off-Road yarışlarında dereceye girenlere ödül verilmesi ve ünlü sanatçı Mustafa Ceceli’nin verdiği konserle sona erdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>