KAR FESTİVALİ COŞKUSU

Ordu’nun Kabadüz ilçesi Çambaşı Yaylasında düzenlenen Kar festivaline katılan AK Parti Ordu Milletvekili ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı İhsan Şener kar motoru kullandı, katılımcılar ile sohbet etti.

Şener, kar motoru kullandı, festival kapsamında yapılan kar’dan yapılan Atatürk ve mevlana heykellerinin açılışını gerçekleştirdi.

Festivalde amator ve profesyonel kayakçılar doyasıya kayarken, kayakçılar arasında yarışmalarda yapıldı.  Ordu Milletvekili İhsan Şener, Çambaşı Kayak Merkezi’nin Karadeniz ve Türkiye’nin en büyük en önemli kayak tesisi olacağını söyledi.

Festivaller toplumsal olarak insanların kaynaşmasını sağladığını belirten Milletvekili Şener, “Kar festivalinin ilkini gerçekleştiriyoruz. Festival yüz yıllarca sürmesini temenni ediyorum. Önümüzdeki yıl festivali kayak merkezinin açılışını gerçekleştirerek orada yapmak ve Çambaşı’nın dünyada söz sahibi bir kayak merkezi olması için çalışmalarımız sürecek. Kayak merkezinin eksikleri için gerekli ödenekleri sağlıyoruz. Kısa sürede bitirilerek hizmete açılacak. Halkımızın hizmetine sunulacak. Festivale emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ordu’dan yaylaya ulaşmanın bir saati bulduğunu ancak yollar genişletilip kısaldığında Türkiye’den ve dünyadan yaylaya binlerce insanın turizm amaçlı geleceğini  belirten Şener, “Buralar Ordu’nun tanıtımını büyük katkıları olacak.Buradan herkes kazanacak” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>