BİRİNCİSİ HOPLATACAK İKİNCİSİ ZIPLATACAK

 

Ordu’nun plakasından yola çıkan işadamı İsmet Erçal, ana maddesi fındık olan 52 ürün geliştirmeyi amaçlıyordu. 51. ürün olarak fındıktan turşu yapan Erçal, 52. ürünü de yaparak hedefine ulaşırken yeni ürünün adı ise zıp zıp.

İsmet Erçal, zamanın büyük bir kısmını fındıktan yeni ürün çıkarmak için harcıyor. Bu zamana kadar limonlu çilekli elmalı fındık türlerinin yanı sıra yüzde 70’i fındıktan oluşan Kumru Macunu gibi ürünler çıkarın İsmet Erçal’ın hedefinde fındık kullanılarak 52 ürün yapmak vardı.

Ordu’nun plakasından yola çıkan Erçal amacına ulaştı. Ana maddesi fındık olan 52. ürünü kısa bir süre önce tamamladı. Yeni ürün fındık karışımı macununun çikolata ile kaplanmasından oluşuyor…

Yeni ürünün adı zıp zıp. Ürünün kendisi gibi adının da fikir babası olan İsmet Erçal, “bizim hedefimiz Ordu’nun plakasından yola çıkarak 52 ürün çıkarmak. Kumru macunu “Zıp Zıp” olacak. Özel bir ürünümüz ve sloganımızda var, (birinci hoplatır, ikinci zıplatır) diye. Ordu Çikolata Park açılınca bu ürünü piyasaya sürmeyi düşünüyoruz. Biz 51. ürün olarak fındık turşusu yaptık. Kahvaltıda artık fındık turşusu yenecek. Yakında bu ürünü de piyasaya süreceğiz. Adını turşu değil de başka bir isim arayışındayız.

Erçal, yeni ürüne oldukça fazla güveniyor. Birincisi hoplatır ikincisi zıplatır adıyla duyurulmaya hazırlanan ürünün beğeni göreceğinden emin olduğunu söylerken, “bu ürünün yüzde 70’i fındık, yüzde 25 üzüm pekmezi, geri kalanda keçiboynuzu bal ve polen. Tam bir enerji deposu. Buna birde azgın teke otu katacağız.”

İşadamı İsmet Erçal, özellikle Ordu-Giresun Havalimanı yanına kurulacak çikolata parkı ürünlerin pazarlanması önemli bir fırsat görüyor. O fındık ürünlerini pazarlamak için sadece çikolata parka güvenmiyor. İsmet Erçal, dünyadaki değişik satış örneklerini de Türkiye’ye getirmeyi arzuluyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>