2002′DE 8 LİRAYDI 2014′DE YİNE 8 LİRA

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt, Ordu Arıcılar Birliği tarafından TESK otelde düzenlenen panelde bir konuşma yaptı. Ordu’nun en önemli gelir kaynaklarından birinin de arıcılık olduğunu belirten Enginyurt, arıcılık sektöründe 10 yıldır değişen bir şey olmadığını söyledi.

Enginyurt, konuşmasının devamında AK Parti’nin ekonomide ülkeyi getirdiği durumu örneklerle özetleyerek şu ifadelere yer verdi, “Siz 2002’de 8 milyondan bal satarken şekerin fiyatı şekerin fiyatı 30 liraydı. Şimdi fiyatı 140 lira. Unun çuvalı 15 liraydı şimdi 75 lira, Tüpgaz 17 lira idi şimdi 90 lira, mazot 600 lira idi şimdi 4.600 lira. Destek verdik diyorsunuz ama fındık hala sekiz lira bal da hala sekiz lira.

Diğer ürünler diğer malzemeler on kat artarken balın hala 8 liraya satılamadığı bir ortamda siz bal üreticisini, fındık üreticisini destekledik derseniz yazık olur yazık. Arıcı, bal üreticisi sorununu biliyor. Tepeköylüsü, Muratçıklısı, Okçabellisi, Alaseherlisi beni arardı, arıcı Türkiye’nin her yerinde arısını açar sererdi. Biz dün olduğu gibi bugünde fındık üreticisinin, bal üreticisinin yanındayız. Sabredin! Bu karanlık günlerin bitmesine 60 gün kaldı. İnşallah hepinizin meselesini biz çözeceğiz.” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>