TORUN:TARIM VE HAYVANCILIĞI BİTİRDİLER

Ordu Belediye Başkanı ve CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Seyit Torun Kabataş’ın Alankent belde sakinlerine seslendi. CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Seyit Torun geldiği Alankent Beldesi’nde yöre halkına seslendi. Yörenin geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılığın bittiğini söyledi.

Belde de tarımı ve hayvancılığı yeniden canlandıracaklarını söyleyen Torun, “Bölgemiz asırlardan bu yana tarım ve hayvancılıkla kalkınan bir bölgedir. Ama son zamanlarda bakıyorum ki beldemizde tarım ve hayvancılık bitmiş durumda. Köylerinden beldemize gelen vatandaşlarımız ne yazık ki pazara yeterli ürün takviyesini gerçekleştiremiyor. Ben de sizden biriyim. Babam fırıncı. Bir yanım köylü. Sizlerin sorunları benim sorunum. İnşallah büyükşehir belediye başkanı olduğumda yöremizdeki tarım ve hayvancılık kalkınmasına gerekli desteğin en iyisini sağlayacağım” şeklinde konuştu.

“SUSUZ, YOLSUZ MEDENİYET OLMAZ”
Ordu’dan son dönemlerde verilen göçlerin giderek arttığını belirten Torun, göç nedenlerini araştırdıklarını ve buna bölgede yeterli yatırımın sağlanmadığı noktasına vurgu yaptı. Belde de su, yol ve kanalizasyon çalışmalarının yetersiz olduğunu vurguladı. Başkan Torun konuşmasını şöyle sürdürdü: “Beldemiz ve ilimiz olmak üzere çok göç verdik.Suyumuz yok yolumuz yok. Yolu olmayan, suyu olmayan, kanalizasyonu olmayan yerde medeniyet olmaz. Başka büyükşehirlere giden kardeşlerimiz yaşadıkları yerde belirli hizmeti alıyor. Fakat bu kardeşlerimiz, belli dönemlerde memleketlerine gelmek istiyor. Eğer yeni aldığı arabasıyla gelmek isterse arabasının da altı vurursa gelir mi, gelmez… Suyu yoksa çeşmeden suyu akmıyorsa gelir mi gelemez… Eğer biz onlara o göç ettikleri şehirlerdeki konforu sağlarsak gelirler, hatta memleketlerine daha mutlu gelirler. El birliği ile bu sorunlarımızı halledip, beldemizi şehrimizin önemli merkezlerden biri konumuna getireceğiz.”

“ALLAH BENİ MAHCUP ETMEYECEK”
Konuşması Alankentlilerin ‘en büyük başkan bizim başkan’ sloganlarıyla kesilen Başkan Torun konuşmasında birlik-beraberlik mesajları vererek toplumdan her kesim vatandaşı kucakladıklarını söyledi. Başkan Torun, şunları söyledi: “Ordumuza bir yılda gelen turist sayısı, gelen misafirlerimiz 150 bin arttı. Bu sayı teleferikle arttı. Şehrimize daha fazla insan gelsin diye daha çok çalışıyoruz. Şehre gelen her misafir, esnafın gelirini artırır. Kabataş’ımıza, Alankent’imize de turist gelsin istiyoruz. Hemşehrilerim lütfen umutsuz bakmayalım, biz el ele verirsek bunu başarabiliriz. Bu güne kadar Allah beni mahcup etmedi, inşallah yine etmeyecek. Burada Seyit kardeşiniz, Seyit dostunuz, Seyit oğlunuz Seyit Torun’unuz var.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>