ARICILAR BİZİM GURURUMUZ

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, “Dünyada 100 ülkenin toplamından daha fazla bal üreten Ordu ilimizin arı yetiştiricileri ile gurur duyuyoruz” dedi.
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği’nin TESK Otel’de düzenlenen ‘2014 yılı Arıcıları Bilgilendirme Paneli’ne katıldı. Grand Tesk Otel’de gerçekleştirilen panele Ordu Valisi Kenan Çiftçi, AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Belediye Başkan Yardımcısı Özer Karadağ, CHP İl Başkanı Osman Güngör, MHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Musa Sağlam, Ordu Arıcılık Araştırma İstasyonu Müdürü Feyzullah Konak, Ordu Arıcılar Birliği Başkanı Necati Aydın, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve arıcılar katıldı.

YILMAZ: ARICILARIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Panelde bir konuşma yapan AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, “Dünyadaki 100 ülkeden fazla bal üreten bir ilin temsilcilerisiniz. Kovan sayısı bakımından ikinci, bal üretimi açısından ise birinci olan bir ilin değerli arı yetiştiricilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bütün siyasi partilerimize bu yolda başarılar diliyorum. Siyaseti centilmence yapacağız. Benim ağzımdan başka bir adayla ilgili hiçbir olumsuz beyan duyamayacaksınız. Siyasi partilerimizin arasındaki siyasi üslup ve nezaket hemşerilerimizin tercihlerinde etkili olacaktır. Burada olan olmayan diğer aday arkadaşlarımızın da ortak gayesi Ordu’ya hizmet etmektir. Üç dönem Milletvekilliği yapmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Siyasette diğer partilerle rekabet halinde olduğumuz doğrudur. Ben muhalefetteki arkadaşların her zaman güçlü olmasını istiyorum. Siyasette diğer arkadaşlarımız ne kadar güçlü olursa bizlerde yaptığımız hizmetlerde kendimize o kadar çeki düzen veririz. 30 Mart’tan itibaren Ordu büyükşehir olacak. Ordu Türkiye’nin 30. Büyükşehri olacak. Ordu büyükşehir olduktan iki yıl sonra, başta Tarım İl Müdürlüğü olmak üzere arıcılarımızla ilgili her türlü sorunun çözüm merkezi olacak. Büyükşehir kanunuyla birlikte arıcılarımızın bütün sorunları büyükşehir belediyesinin olacak. Ben de fındıkçılıkla geçimini sağlayan bir ailenin çocuğuyum. Birlik yöneticileriyle bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sorunların çözümü noktasında birlikte çalışacağız” diye konuştu.

Panel, propolis ile ilgili sunum, TKDK tarafından proje bilgilendirmesinin ardından dilek ve temenniler bölümüyle sona erdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>