DEVLET SESİNİ DUYDU

ORDU’nun Kabataş ilçesi Kadıncık köyünde ilköğretim 2. sınıfa giden Tuna Coşkun, evinden okuluna olan 2,5 kilometrelik yolun çamurlu olduğunu sosyal paylaşım sitesinde kendi dili ile fotoğraflarla anlatınca yol yapıldı.

3 yıldır yolun yapılması için kaymakamlık, Belediye’ye başvuru yapan Turan Coşkun sonuç alamayınca, 8 yaşındaki Tuna Coşkun Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta hergün yürüdüğü çamurlu yolu resimleyerek paylaştı.

Kabataş Kaymakamlığı yolun yapılması için çalışmalara başladı.

Tuna Coşkun derdini anlattığı yazıda şunları söyledi; “Ben sizin gibi servislerde gitmiyorum sabah 6:30 da kalkıyorum 2 buçuk kilometre çamurlu yolu yürüyorum. Okula varana kadar yoruluyorum yorgun gine derse başlıyorum ha bu arada yalniz okuluma gidemiyorum yol güzargahım ısız yalnız orman var mahalleye kadar babam götürüyor babam işe gidince annem götürüyor oda hasta olunca ya babaannem yada dedem götürüyor. Okulda okul çıkışı aynen benim sizin babanız gibi zengin babam yok neden mi çünkü dedem zengin deyil ben babamdan bir şey isteyince oğlum çalışamadım diyince bir daha istemiyorum nedenmi  çünkü benim babam parası olunca zaten alıyor. Eve dönüş yolum yokuş eve çıkana kadar akşam oluyor çok yorgun düşüyorum. Annem babam tenbi ediyor her gece oğlum dersini bitir yat yarın okulun var erken kalkacan diye. Evden 07:10 geçe çıkıyorum okul uzak dedim ya benim sizin gibi aracım yada araç yok ne olur çamurlu yolumuzu yapın. 2/A kayıncık ilk öğretim okulu öğrencisi TUNA COSKUN.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>