AK PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

AK Parti, Vali Kemal Yazıcıoğlu Kapalı Spor Salonunda düzenlediği toplantı ile ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı. AK Parti Genel Merkezi’nin yaptığı organizasyon formatında yapılan Aday Tanıtım Toplantısı’nda adeta izdiham yaşandı. Salonun hınca hınç dolması üzerine, kapıda kalan binlerce partili, aday tanıtım toplantısını salonun dışında kurulan dev ekranlardan takip etti. AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’ın salona girdiği sırada tribünlerde büyük coşku yaşanırken, Yılmaz’ın konuşması ise sık sık tezahüratlarla kesildi.

MİLLETVEKİLLERİ TAM KADRO KATILDI
Vali Kemal Yazıcıoğlu Kapalıspor salonunda gerçekleşen aday tanıtım programına Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Ordu Milletvekilleri Fatih Han Ünal, İhsan Şener, Mustafa Hamarat, Ak Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol, İlçe Başkanları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, ilçe belediye başkan adayları ile çok sayıda partili katıldı.
AKYOL: “ORDU’YLA GURUR DUYUYORUZ
Aday Tanıtım programının açılış konuşmasını İl Başkanı Hüseyin Akyol yaptı. Akyol, yaptığı konuşmada, Ordu ile gurur duyduklarını söyledi. Akyol, “Ordu’nun büyükşehir olması AK Parti projesidir. Bu projeyi uygulayanlar AK Parti ailesi ve sizlersiniz. Ordu ‘ya tarihinde yapılan en büyük hizmet büyükşehir olmasıdır” dedi.

KARADENİZ’İN İNCİSİ ORDU KADERİNE TERK EDİLEMEZ
AK Parti il başkanı Hüseyin Akyol’un konuşmasının ardından alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, “Hayatım boyunca her sabah güne seher vakti başladım. Çünkü seher vakti karanlığın bittiği aydınlığın başladığı andır. Seher vakti geçmişin geride kaldığı geleceğin başladığı andır. Seher vakti ”Sefer” vaktidir. Artık Ordu için hizmet seferimiz başlamıştır. Bu sefer de Ordu, hizmet kazanacak. Bu seferde vizyon var, bu sefer iyi olanlar, bu sefer millet kazanacak. Ordu AK Parti’nin hizmet kervanına katılacak. Ordu Ankara’dan artık kopuk yaşayamaz, Ordu artık Türkiye’den kopuk yaşayamaz. Ordu çevresi gelişirken, Türkiye çağ atlarken Ordu ıssız Ordu hizmetsiz kalamaz. Karadeniz ‘in incisi Ordu, kaderine terk edilemez.” diye konuştu.

YILMAZ: “30 MART SEÇİMLERİNE EMİN ADIMLAR İLE YÜRÜYORUZ”
Konuşmasında Yunus Emre’nin sözleri ne de vurgu yapan Yılmaz, “”Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için, dostun eli gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim” dedi. Yılmaz, “Bugün burada 30 Mart’ta gerçekleştireceğimiz, büyük hizmet devriminin önemli bir aşamasını ilçe adaylarının tanıtımını icra ediyoruz. Partimizin yetkili organları ve Genel Başkanımızın öncülüğünde gerçekleştirilen uzun zahmetli ve bir o kadar da heyecanlı bir sürecin içerisindeyiz. Bugün itibariyle yeni bir başlangıç noktasında bulunmaktayız. Tüm adaylarımız, aday adaylarımız, partili gönüldaşlarımız bizim en büyük değerimiz ve zenginliğimizdir. AK Parti ‘yi 2002 yılında iktidara taşıyan güç tam olarak bu gönül bağlılığı ve inanmışlıktır. Şimdi yeniden aynı gönül bağlılığı ile 30 Mart seçimlerine emin adımlar ile yürüyoruz” şeklinde konuştu.

HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM
Seçildiği takdirde bütün Orduluların belediye başkanı olacağının altını çizen Yılmaz, “Bugün aday adaylığı süreci ile birlikte başlattığımız bu yerel takvim sürecinde elbette benimle birlikte 20 tane adayımız var. Ama 147 tane de aday adayımız vardı. 20 tane adayımız burada o 147 aday adayımızın da çoğu burada. Biz bir hizmet yarışındayız. Bu koltuklar hiç birimizin tapulu malı değil. Biz bugün varız, yarın yokuz. 19 ilçe adayından aldığım vekaletimle birlikte ben Enver Yılmaz olarak 30 Mart akşamı Ordulu kardeşlerim bizlere vekalet verdiğinde diyeceğiz ki, ‘Biz bize oy veren AK Parti’lilerin belediye başkanı değiliz, biz bütün Orduluların belediye başkanıyız’ diyeceğiz. Her bir ilçe adayımda benim gibi diyecekler. Parti rozetimi ben ve 19 ilçe belediye başkanı adayımızda şahit olsun Ordu, o gün il başkanıma ve ilçe başkanıma bırakacağım, o gün Ordu’yu bir bütün itibariyle 30 Mart akşamı kucaklayacağız, ana hizmetimiz Ordu olacak” diye konuştu.

HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
“Bizim yarışımızda Kavga olmaz. Bizim yarışımız milletimize hizmet etmek içindir” diyen Yılmaz, “Birlikte başaracağız ve Ordu’yu hak ettiği belediyecilikle tanıştıracağız. Kardeşliğimizi ve birliğimizi hiç kimse bozamayacak. Bozmasına da izin vermeyeceğiz. Ne güzel söylemiş Hacı Bektaş Veli: ‘Ayağa kalkarsan hizmet amacıyla kalk, eğer konuşacaksan, hikmet ile konuş ve oturacağın zaman, saygı ile otur!” Önümüzdeki süreçte AK Parti İl Başkanlığı’mızla, ilçe teşkilatlarımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla tek yürek olup, birlik ve beraberlik içerisinde Ordu’yu AK Belediyecilikle tanıştıracağız” şeklinde konuştu.

20’DE 20 YAPMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ
Yılmaz son olarak partililere seslendi ve, “30 Mart’ta sandıkları patlatıp, 20’de 20 yapmak için gece gündüz çalışacağız. Çıktığımız bu yolda tüm aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” diye sözlerini tamamladı.

İLÇE ADAYLARINA DEV TANITIM
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, konuşmasının ardından 19 ilçe belediye başkan adayını hazırlanan görseller eşliğinde tek tek sahneye çağırarak, kendilerini tebrik etti. Herşeyin düşünüldüğü aday tanıtım toplantısında organizasyonun kusursuz olması dikkat çekti.

AK PARTİ İLÇE ADAYLARI
Altınordu: Engin Tekintaş, Akkuş: İsa Demirci, Aybastı İzzet Gündoğar, Çamaş: Alahittin Gider, Çatalpınar Ahmet Türe, Çaybaşı: İsmet Yanık,Fatsa Hüseyin Anlayan,Gölköy: Ali Kemal Mert: Gürgentepe Yener Yalçınkaya, Gülyalı: Talip Şen İkizce: Bahri Söğüt, Kabataş Yakup Yılmaz, Kabadüz Yener Kaya, Korgan: Tuncay Kiraz, Kumru: Günan Murat Hatipoğlu, Mesudiye: İsa Gül, Perşembe: Kemal Bahtiyar, Ünye: Ahmet Çamyar, Ulubey: İsa Türkcan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>