ADAY SEÇİMİ DEĞİL ADAM SEÇİMİ

MHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt, Fatsa’lı muhtarlarla bir araya geldi. Atatürk Park Restoran’da düzenlenen yemekli toplantıda muhtarlara hitap eden Enginyurt, bu seçimin Tayip Erdoğan’ı, Kemal Kılıçdaroğlu’u, Devlet Bahçeli’yi seçme seçimi değil Ordu ve Fatsa’ya adam seçme seçimi olduğunu söyledi.

“DOKTORA GİTSEK, GÖTÜRECEK EVLAT YOK”
Bu seçimde partilerin değil, şahısların oylanacağını ileri süren Enginyurt, seçilecek insanın kim olacağı, ne olacağı ve ne katkıda bulunacağının önem kazandığını ifade etti. Projelerini dile getirirken hep 19 ilçeden söz ettiğini hatırlatan Enginyurt; “En önemli sorun olarak işsizliği görüyorum. 10 yıl önce 975 bin olan nüfusumuzun, bu gün 770 bine düştüğünü görüyoruz. Onun da bir kısmı çakmadır. Ordu yüzde otuz beşlik oranla göç veren birinci ildir. Yeniden nüfusumuzun artması için mücadele etmemiz gerektiğine inanıyorum. Gençlerimiz bir ekmek için Ordu’yu terk ederek çalışmaya gitti. Köylerimiz boşalınca yaş ortalaması elli-elli beş oldu. Hastaneye gidecek olsak götürecek evlat yok. Tansiyonumuza baktıracak olsak bakacak hemşire yok. Rahatsız olsak ulaşacağımız doktor yok. Bu şehri yeniden canlandırmak ve ayağa kaldırmak gerekiyor. O nedenle temel sorun olan işsizliği çözmek için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduk.” dedi.

İŞTE ENGİNYURT’UN PROJELERİ…
“Kumru-Korgan-Niksar yolunu çift şerit yapacağız.” diyen Enginyurt, kendisini dinleyen muhtarlara projelerinden söz etti. Aybastı-Reşadiye yolunu da çift şerit yapacaklarını belirten Cemal Enginyurt; “Bu yollar 12 yıldır laf salatasından öteye gitmedi. Bu yolları yaparak özellikle Ünye ve Fatsa’da ekonomik bir canlılık yaratacağız. Fatsa’da Büyükşehir Belediyesi’ne ait büyük bir balık fabrikası kuracağız. Böylece yüzlerce gencimizi iş sahibi yaparken, balıkçı esnafımızı mağduriyetten kurtaracağız. Onları fabrikada sigortalı yapıp, hayatlarını garanti altına alacağız. 19 ilçede Yaşlılar Yaşam Merkezi kuracağız. Huzur evi değil… İlgili servis aracı, yaşlı vatandaşımızı sabah 8’de eşiyle birlikte alacak, yaşam merkezine getirilerek sağlık hizmetlerini alması sağlanacak, yemesini içmesini temin edecek, televizyonunu seyredecek, gazetesini okuyacak ve akşam 6’da evine bırakılacak. Bu projeyle en az yüz kardeşimizi burada iş-güç sahibi yapacağız. Ordu, Fatsa ve Ünye’de Büyükşehir’e ait yüz yataklı belediye misafirhanesi kuracağız. Kırsaldan gelenler, hastaları hastanede yatarken ya hastane koridorlarında, ya arabanın içinde ya da sokaklarda kalıyorlar. Bu projeyle hasta yakınlarını ağırlayıp, ücretsiz yemek yemelerini temin edeceğiz. Ünye, Fatsa, Ordu’da üç adet, ilçelerde birer adet kreş yapacağız. Çalışan anne ve babalar çok düşük bir maliyetle çocuklarını bu kreşlere bırakabilecekler. Böylece bu hizmetler verilirken her ilçede ve ilde elli-yüz kardeşimizi iş sahibi yapmış olacağız. Uyuşturucu müptelasına kapılmış sokak çocukları için bir kamp kuracağız. Bu kampta yapılan çalışmalarla onları topluma kazandırıp, iş sahibi olmalarını sağlayacağız. Her köy ve mahallede muhtar evleri kuracağız. Buralar aynı zamanda geniş bir sosyal tesis olacak. Vatandaş düğününü burada yapabilecek. Misafirler burada ağırlanabilecek. Ayrıca her muhtarımıza bir bilgisayar hediye edeceğiz. Böylece teknolojik olarak onların çağa uygun hizmetler vermesini sağlayacağız. Bizim başkanlığımızda yol, su, altyapı gibi problemler olmayacak.” dedi.

“53 BELDE BELEDİYESİNİ YENİDEN AÇACAĞIZ”
Ordu’da 53 belediyenin kapanmasıyla birlikte 223 muhtarlığa son verildiğini vurgulayan Enginyurt, bu konuda şöyle konuştu: “Mesela Hatipli Belediyesi kapandı ve sekiz mahalle muhtarlığı tek muhtarlığa dönüştü. Hatipli; belediyesi ve sekiz muhtarlığıyla yönetilememişken nasıl olur da; “Burayı tek muhtarlıkla yönetin” dersiniz. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Kapanan muhtarlıkları Allah’ın izniyle geri iade edeceğiz. Kapanan 53 belediyeyi de yeniden açacağız. Ben bunu dediğimde AK Parti ve CHP’liler bana güldüler. Benim için; “Şov yapıyor. Kapanan belediyeler bir daha açılır mı?” dediler. Ama baktılar ki; beldelere gidince tepkiler çok yüksek… Şimdi el altından vaatte bulunuyorlar. “Belediyeleri açacağız. Sizi müdür yapacağız.” diyorlar. Hani kapanınca açılmıyordu? Belediyeler kapandıkça buralar mezraya dönmeye başlayacak. Önce köylerimiz boşaldı, şimdi de beldelerimiz boşalıyor. Bizim derdimiz bu bölgeleri canlandırmak olacaktır. Bunu başarabilecek bir belediye başkan adayıyım.”

“ORDU’YA BİR TEK SURİYE’Lİ SOKAN NAMUSSUZDUR!”
Seçimden sonra Karadeniz’de birçok ilde olduğu gibi Ordu’ya da Suriye’li vatandaşların yerleştirileceğini belirten Enginyurt; “Eğer Seyit Torun seçilirse bir öpücük, bir gülücükle bu işe yol verecek. Enver Yılmaz seçilirse zaten kabul edecek. Ama Ordu beni seçerse, buraya bir tane bile Suriye’li sokan namussuz-şerefsizdir. Genç kardeşlerimizi iş sahibi yapmadan bu şehre bir tek yabancı dahi sokmayız.” dedi.

“ENVER YILMAZ BURNUNDAN KIL ALDIRMIYOR”
PKK istemediği için İdris Naim Şahin’in Büyükşehir’e aday yapılmadığını iddia eden Enginyurt, oysa Ordu’nun Büyükşehir olmasında kendisinin büyük emeği olduğunu dile getirdi. Koltuk sevdalısı olmadıklarını savunan Enginyurt; “İdris Bey’e; “Eğer Ordu’ya hizmet etmek istiyorsan hemen adaylıktan çekiliyorum. Gel; benim yerime sen aday ol…” dedim. Ben bunu derken Sayın Enver Yılmaz babası yaşındaki adama; “Onursuz, omurgasız, hain…” dedi. Enver Yılmaz kibir sahibi, gururlu, azametli ve burnundan kıl aldırmayan bir adam… Ordu’ya bakarken de kedinin ciğere baktığı gibi bakıyor. Bu sebeple diyorum ki; bu seçim parti seçimi değil, adam seçme seçimi… Gelin canlar; bir olalım, iri olalım, diri olalım. Saraylarda yaşayan Yezid olmaktansa, Kerbela çöllerinde şehit Hüseyin olmayı tercih edelim. Bu memlekete hep birlikte sahip çıkalım.” dedi.

 

yazargazetesi.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>