TORUN, CAMİİ TEMELİ ATTI

Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Ünye’de bir cami’nin temel atma törenine katıldı. Başkan Torun açılışa davet edilmekten ve bu önemli hizmetin temel atma töreninde bulunmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.

Ünye ilçesinde Ataköy Merkez Cami’nin temel atma törenine katılan Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun’un yanında CHP Ünye İlçe Başkanı Orhan Bodancı ile CHP Ünye Belediye Başkan Adayı İsa Maral, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Fahri Şahin, MHP Ünye Belediye Başkan Adayı Nedim Can hazır bulundu. İl ve İlçe Müftülük yetkilileri, Cami Yaptırma Derneği ve Ataköy sakinlerinin de katıldıkları törende vatandaşlar, Başkan Seyit Torun’un açılışa katılımından dolayı büyük memnunluk duyduklarını belirtiler.

Başkan Seyit Torun açılışta yaptığı konuşmada “Camiler bizim bu ülkeye vurduğumuz mühürlerdir” dedi. Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun yaptığı konuşmanın devamında ise” Camiler bizim bu topraklara sahip olmamızın anahtarlarıdır. O yüzden bunlara sahip çıkmamız gerekiyor. Camiler bizim toplandığımız ve ibadet ettiğimiz mekanlarımızdır. Sevginin, hoşgörünün doruğa çıktığı Allah’ın evidir. Ve inanıyorum ki onu yaparken de onu muhafaza ederken de Allah yardımcımız olur. Burada çok değerli hemşerilerim bir işe başladılar. Süre üç yıl diye ifade edildi ama, bu çok daha kısa sürede tamamlanacaktır. Burayı bilen, buradan geçen herkes buraya yardımcı olacaktır. İnşallah biz de bu konuda destek olacağımızı ifade ediyorum. Camimizin başta Ataköy’ümüz olmak üzere tüm hemşerilerimize, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah en kısa sürede Allah tamamına erdirir ve ibadete hep birlikte başlarız. Hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>