GÜLEN DEĞİL,GÜLDÜREN OLACAĞIZ

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, ‘Gülen değil, Güldüren başkan olmak istiyorum’ dedi.

Yılmaz, Seyit Torun’a göndermelerde bulundu. Ordu’daki çöp sorununa atıfta bulunan Yılmaz, “Şahsen gülen değil Ordu’yu güldüren bir Belediye Başkanı olmak isterim.”

Dün akşam Ordu’daki yerel kanalların ortak yayınına katılan AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz, programda seçim çalışmalarından projelerine kadar birçok konuda açıklamada bulundu.

Yılmaz, kendisine hiç gülmediği şeklindeki soruya verdiği cevapta, kendisinin de gülen biri olduğunu ve herkese yakıştığı gibi kendisine de yakıştığını belirterek, “ben gülmeyi hiçbir zaman siyasi bir malzeme haline getirmedim. Şahsen gülen değil Ordu’yu güldüren bir Belediye Başkanı olmak isterim. Gülen bir Ordu Belediye Başkanı güzel bir sıfattır. Önemli olan samimi ve içten gülebilmektir. Fakat gülmenin yanı sıra Allah bir takım kabiliyetleri de beraberinde vermesi lazım. Bunlar yönetebilmek, icraat yapabilmek. Bunlar olmuş mudur, olmamış mıdır bakacağız.”

“Gülmek Ordu’nun başta çöp dağları olmak üzere hiçbir sorununa çözüm olmuyor. Hemşerilerimizin bu sorunlara güldüğünü zannetmiyorum.” diyen Enver yılmaz, 2004 yılında Seyit Torun’un seçim beyannamesinde, ‘Ordu Durugöl gibi güzide bir mahallemizin çöple anılır olması üzüntü vericidir. Ordu’nun en önemli sorunu olan çöp sorununu çözmek birinci görevimizdir, bu benim onur meselemdir’ dediğini söyledi.

Daha sonra Yılmaz, Seyit Torun’un 2004 yılında söz verdiği çöp dağlarının bir önceki görüntülerini yayınlayarak, “Burası Seyit Torun’un ‘onur meselemdir’ dediği alan. Çöp dağlarının bu güzelim denizimize ve Ordu’nun tamamına yapılabilecek en büyük eziyettir. 21. yüzyıla girdiğimizde onur meselesi olduğu çöp dağları 10 yıl sonra duruyor. Çöp suyu duvara rağmen denize dökülüyor ve 100 metre aşağısında mavi bayrak aldı diye tören yapılan ve Orduluların denize girdiği alan var. Burası 21. yüzyılda gülen Ordu Belediyesi’nin hizmeti. Çöp dağlarını gören Ordulu hemşerilerimiz gülecek mi, bu çöp dağlarını bakıp ta, ‘ben Ordu’nun çöp sorununu çözdüm’ diyebilecek mi?”

Tayyip Erdoğan’ın İstanbul büyükşehir belediye başkanı olmadan önce İstanbul çöplüğünün halini hatırlatan ve metan gazı sıkışması nedeniyle patlamasını ve 10’larca insanın öldüğünü belirten Yılmaz, “Ordu’daki çöp dağları da patlayabilir. Burasının içi metan gazı dolu. Burası zehir saçıyor. Ordu tehdit altında. 1993 yılında Nurettin Sözen’in devrettiği çöp dağlarıyla 2014 yılında Seyit Torun’un AK Parti’ye devredeceği çöp dağları aynıdır. Çünkü zihniyet aynı.” diyerek Seyit Torun’a sert eleştiriler gönderdi.

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz son olarak ise, “Ordu’nun yüz karası çöp sorununu, son teknoloji atık ayrıştırma ve geri dönüşüm sistemleriyle gelir getiren yüz akı haline getireceğiz.” dedi.

 

orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>