İMAMLAR, MAFYA BABASINI ANLATTI

ORDU’da 12 imam tarafından kurulan tiyatro ekibi sahne aldı. Atatürk Kültür Merkezinde “Naas-ı Muhteremler” adlı tiyatro oyunu ile sahne alan imamlar, bir mafya babasının hikayesini oynadıkları oyun ile anlatıyor.

Oyunun galasını Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Belediye Başkanı Seyit Torun ve davetliler katıldı. Oyun büyük beğeni topladı.

Oyunun yönetmeni Yasin Akyüz, oyunun bir komedi olduğunu söyleyerek, “Oyunda 12 imamın rol alıyor. 25 provanın ardından hazırladık. Oyunda oynayan bütün imamlar birer usta tiyatrocu gibi görevini fazlasıyla yerine getirdi. Bu oyunla gördük ki imam arkadaşlarımız kendilerine ne rol verilirse en iyi şekilde yapıyorlar. Bu nedenle oyunda rol alan her imam arkadaşımızı kutluyoruz.”dedi.

Ordu merkeze bağlı Övündük köyü imamı Sezai Bayrak tiyatro oyunu için ilk teklif geldiğinde hiç düşünmeden ‘evet’ dediğini belirterek, “Çok güzel bir tiyatroda rol aldığımızı düşünüyorum. Oynadığımız oyunla halkımıza da bazı mesajlar veriyoruz”dedi.

Bazı vatandaşların imamdan tiyatrocu olur mu? diye bazı olumsuz davranışları olduğunu ifade eden Bayrak, Bizim bu yaptığımız yadırganmıştı. Biz imamlar olarak bu oyunla ön yargıları yıktığımızı düşünüyoruz. Şimdi vatandaşlarımız bu oyunu izlediğinde çok beğeniyor ve düşüncelerinin yanlış olduğunun farkına varıyor. Bizim amacımız halkımıza vereceğimiz mesajları sadece hutbede değil de böyle ortamlarda da verebilmek. Yeter ki vatandaşlarımıza fayda sağlayalım. Başka bir amacımız yok.”

Cumhuriyet köyü imamı Ethem İyigün de oyunun provaları için her gün 30 kilometrelik yoldan geldiğini anlatarak, “Bugün iyi ki tiyatro yapmışım diyorum. Tiyatro çok güzelmiş. Herkese tavsiye ederim. Yaptığımız bu işle imamların da imkanlar verilmesi durumda neler yapabileceğini herkese gösterdik. Bu anlamda çok gururluyuz.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>