UÇAKLAR PİSTE İNEBİLİR

Ordu Valisi Kenan Çiftçi beraberinde AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal ile birlikte 22 Temmuz 2011 tarihinde temeli atılan ve yapımı hızla süren, Türkiye’de ilk defa denize dolgu yapılarak inşa edilen Avrupa’nın tek, dünyanın üçüncü deniz üzerine yapılan havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında incelemelerde bulundu.

Vali Kenan Çiftçi beraberindekilerle birlikte pist asfaltı çalışmalarının yapıldığı alana geçerek son asfalt dökümü ile ilgili çalışmaları yakından inceledi ve yüklenici firma proje müdürü Ömer Işık’tan bilgi aldı.

Vali Çiftçi, “Burası her geçen gün büyüdükçe, yapılan işler ortaya çıktıkça, ayrı bir sevinç gözyaşı döküyoruz. Kendi işimiz gibi takip ediyoruz. İnanıyorum burayı sadece biz değil, belki gelip gitmiyorlar ama hem Ordu’da yaşayan Ordulu kardeşlerimiz, hem Giresun’da yaşayan Giresunlu kardeşlerimiz, hem de Ordulu ve Giresunlu olup da dışarıda yaşayan kardeşlerimiz bu havalimanını merak ediyorlar. İstanbul’daki toplantıda ilk sordukları soru, ‘havaalanımız ne zaman bitecek?’ sorusudur. İnşallah 2014 yılının ikinci yarısında bitecek diyoruz. Bir aksilik olmazsa, şu an itibariyle uçaklar artık inip kalkabilir, onda bir sorun yok. Bunun üst yapı sistemleri, ışıklandırmaları yapılacak inşallah onlarda en kısa sürede bitirilip, 2014 yılının ikinci yarısından itibaren buradan hep beraber tarifeli uçaklarla gidip gelmeyi ümit ediyorum” diye konuştu.

”Sayın Valimizle beraber bizim en prestijli projelerimizden biri Türkiye’nin bir, dünyanın ikincisi olan Ordu-Giresun havaalanımızın inşaatındayız” diyerek, konuşmasına başlayan Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, ”Pistin son aşamalarını oluşturan, güvenlik kısmıyla ilgili son asfaltın son dökümüne denk geldik. Biliyorsunuz Valimiz sık sık burayı ziyaret ediyor. Sizlerle birlikte buraya geliyor. Bizler de her fırsatta, ne zaman Ordu programımız olsa soluğu burada alıyoruz. Onun için sık sık bizleri görüyorlar. Belki müteahhidimizi biraz bıktırıyoruz ama onlar da hassasiyetle bu işin daha hızlı bitmesi için ellerinden geleni yapıyorlar” dedi.

Üst yapı ihalesinin bittiğini söyleyen Milletvekili Ünal, “İhalenin en düşük teklifte kalmasından dolayı bir sorgulama süreci vardı. Bu süreçte sonlandı. Üçlü bir konsorsiyum bu ihaleyi şu an almış bulunuyor. Rakamı da bize açıkladılar. Ancak ben bunu yine sonuçlanması için on günlük bir itiraz süresi var. Bu süre içerisinde itiraz geldiği bilgisi ulaştı. Bir firmanın itiraz ettiğini duyduk. Bu resmi sürecin tamamlanmasını bekleyeceğiz. İtirazın sonuçlanmasıyla beraber, üst yapının muhatabı olan firmaya burada teslimat yapılacak ve hızla inşaatına başlanacak. Biz bu süreci yakinen takip ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>