CHP ADAYIYIM DESENE

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, “Sorun değil çözüm üretiyoruz” diyen CHP’li Seyit Torun’a yüklenerek, “30 milyon lirayla aldığın belediyenin bugünkü borcu 130 milyon lira. Hala şehrin göbeğine çöp döküyorsun” dedi. AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Kumru’da sabah kahvaltısında mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi. Perşembe günü Kumru ilçesini ziyaret eden Yılmaz, geceyi ilçede geçirdi. Sabah kahvaltısında muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya gelen Yılmaz, “Biz hemşerilerimizin daha fazla hizmet alabilmesi için yapılamayan her şeyi eleştireceğiz ancak kimseyle kavga etmeyeceğiz” dedi.

BAŞBAKAN, VEYSEL EROĞLU’NA TALİMAT VERDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na Ordu’nun su probleminin iki yılda çözülmesi talimatı verdiğini belirten Yılmaz, il genelinde artık su sorunu kalmayacağını söyledi. Yılmaz, “Gittiğimiz her yerde partimize ve şahsımıza gösterilen ilgiden dolayı tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Gittiğimiz her yerde büyükşehirin ilimize kazandıracağı faydaları anlatmaya çalışıyoruz. Büyükşehirden önce ilimize 190 milyon lira gelirken, 30 Mart’tan sonra bu para 390 milyon lira olacak. Hizmetler tek elden yürütülecek. Gittiğimiz her ilçede konaklıyoruz. Bu anlamda muhalefete de örnek olduk. Onlar da bizim gibi yapmaya çalışıyor. Büyükşehirle birlikte Ordu’nun tamamına gelir getirecek projeler üreteceğiz. Ordu ilinin bütün çöpünü bir arada toplayıp, çöpten elektrik üreteceğiz. Bize yük olan çöp, artık bize gelir getirecek. Su sorununu büyükşehir belediyesi iki yıl içerisinde çözecek. Bu konuda Sayın Başbakanımızın Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na kesin talimatı var. Sayın Başbakanımız, “İki yıl içerisinde Ordu’nun su sorunu kalmayacak” talimatı verdi. Ulaşım ağıyla ilçeleri illere ilimizi dünyaya bağladık. Büyükşehirle birlikte yayla ve obalarda dahi yol sorunu bırakmayacağız. Kumru’da ve diğer ilçelerde artık her yer sıcak ve beton asfalt olacak” diye konuştu.

ALLAH AŞKINA NE İCRAAT YAPTIN

“Biz hemşerilerimizin daha fazla hizmet alabilmesi için yapılamayan her şeyi eleştireceğiz ancak kimseyle kavga etmeyeceğiz” diyen Yılmaz, “CHP’nin adayı Seyit Torun diyor ki, “Sorun değil çözüm üretiyoruz. Belediye için Ordu’yu büyükşehir yaptılar” Allah aşkına söyle ne icraat yaptın. Hizmetlerin ortada. 2004 yılında 30 milyon lira borçla aldığın Ordu Belediyesi’nin bugün 130 milyon lira borcu var. Civil Irmağı projesinden bahsediyor. Ak Parti Hükümeti’nin projesiyle kendi hizmeti gibi propaganda yapıyor. Yerlere göklere sığdıramadığı teleferiği krediyle yaptın. Daha borcunu ödeyemedi. Onun borcunu da büyükşehire bıraktı. Çöp tesisi yaptığını iddia ediyor ama çöp hala Durugöl’de şehrin göbeğine dökülüyor. Başka bir tane hizmetini gösteremez” şeklinde konuştu.

CHP’NİN ADAYIYIM DİYEMİYOR

CHP’li Seyit Torun’un partisini saklamaya çalıştığını dile getiren Yılmaz, “Torun, Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayıyım” diyemiyor. Partisinin otobüsüyle ilçelere ve beldelere gitmiyor. Çünkü partisi Ordu büyükşehir olurken karşı çıktı. Şimdi karşı oldukları büyükşehire CHP adına oy isteyecekler” dedi.

FİZME VE YUKARI DAMLALI’DA YOĞUN İLGİ

Kumru’da esnaf ziyaretinin ardından Fizme ve Yukarı Damlalı beldelerini ziyaret eden Yılmaz’a belde sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. Yılmaz parti otobüsüyle belde içerisinden geçerken, evlerin balkonlarına çıkan vatandaşlar AK Parti bayraklarıyla Yılmaz’a destek verdi. Fizme Beldesi önünde kalabalık bir vatandaş topluluğuna seslenen Yılmaz, beldelerin kapanmadan dolayı mağdur değil, kazançlı çıktığını söyledi. Yılmaz konuşmasında, “Diyorlar ki, ‘Fizme Beldesi’ni kapattılar’ hayır Fizme Beldesi kapanmadı. Aksine daha da güçlendi. Burada sadece belediye başkanı olmayacak. Tüm personel büyükşehire bağlı olarak burada kalacak. Araçlar burada kalacak. Büyükşehir Fizme Beldesi’ne yeni araç takviyeleri yapacak. Eskiden Fizme beldesine gelen para direk personele giderken, 30 Mart’tan sonra bunun üç katı para gelip, hepsi yatırım olarak Fizme’ye dönecek” diye sözlerini tamamladı. Yılmaz, Fizme ve Yukarı Damlalı Beldesi ziyaretleri sonrası, yeniden Kumru ilçesine dönerek esnaf ziyaretlerine devam etti. Yılmaz, Kumru ilçesinden ayrılırken ziyaret ettiği Sarıabdal Köyü’nde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılandı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>