BÜYÜKŞEHRE DEĞİL BELDELERİN KAPANMASINA KARŞI ÇIKTIK

CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, hafta sonu belde ziyaretleri yaptı. Torun, Enver Yılmaz’ın ‘bunlar büyükşehre karşıydı’ sözünü hatırlatarak, “büyükşehre değil, beldelerin kapatılmasına karşıydık.” dedi.
Seçim çalışmalarına devam eden CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, hafta sonu Akpınar, Yoğunoluk ve Kaynartaş beldelerinde halkla buluştu.

Kendisine gösterilen ilgi karşısında memnuniyetini ifade eden Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, halka hitaben de bir konuşma yaptı. Torun, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’ın CHP’nin anayasa mahkemesine başvurduğunu hatırlatıp, ‘büyükşehre karşı olanlar şimdi gelip sizden oy istiyorlar’ şeklindeki açıklamasına cevap verdi.

Büyükşehir yasası ile ilgili o dönemde yaşanan süreçle ilgili bilgi veren Başkan Seyit Torun, “Bizim bu başvurumuz, bu iddiamızı şimdi sayın milletvekili çıkıyor diyor ki; ‘Bunlar hem büyükşehir’e karşı çıktılar, hem de aday oluyorlar’ diyor. Biz büyükşehir’e karşı çıkmadık. Biz sadece büyükşehir’in beldelerin kapatılmasına, köylerin tüzel kişiliklerinin alınmasına karşı çıktık. Bunu da açık bir şekilde ifade ettik. Tabi ki buda Anayasa Mahkemesinden geri döndü. Bildiğiniz gibi artık bu ülkede yasalarda, kurallarda her şey tek elde toplanıyor artık. Bunun hep birlikte ileride sıkıntılarını yaşayacağız.”

Ordu’nun büyükşehir yapılmasının nedeni olarak kendisini gösteren Torun, “Onlar Ordu’yu büyükşehir yaparsak Seyit Torun’u da alt ederiz, Ordu merkezi de alırız diye düşündüler. Çünkü hepinizin bildiği gibi Ordu 30. büyükşehir oldu, sonradan büyükşehir yapıldı. Buda belli bir hesapla yapıldı. Onların hesabı tutmayacak ve Ordu halkı gönüllerini birleştirerek inşallah onların düşündüklerinin tersini yapacak.”

BÜYÜKŞEHRE DEĞİL BELDELERİN KAPANMASINA KARŞI ÇIKTIK için yapılan 1 yorum

  1. sharp52

    Yalanınızı sevsinler sizin.Arşivler ortada duruyor daha.raflara bile kalkmadı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>