BAŞBAKAN: ARAZİYİ BEDAVAYA GETİRDİK

Geçtiğimiz Aralık ayında Ordu’yu ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu-Giresun Havalimanı’nı da ziyaret etmiş. Bu ziyarette neler olduğunu ve Erdoğan’ın neler söylediğini ise AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener anlattı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 22 Aralık 2013 tarihinde Ordu’yu ziyaret etmiş ve toplu açılış törenlerine katılmanın yanı sıra Ordululara da seslenmişti. Başbakan Erdoğan, bu ziyaretinde ayrıca Ordu-Giresun Havalimanı’nı da ziyaret etmişti.

İlk olarak helikopterle iki ilin uzun yıllardır hayali olan havalimanının üzerinde tur atan ve son durumu havadan gören Erdoğan, daha sonra havalimanına giderek, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi almıştı.

Bu ziyarette neler olduğunu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın neler dediğini ise AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener anlattı. Şener, Başbakan’ın havalimanı arsasının bedavaya geldiğini söylediğini belirterek, “Sayın Başbakan’ımız, havalimanının denize yapılması nedeniyle, ‘arsa parasından kurtulduk’ diye espri yaptı.” dedi…

Yüklenici firma yetkililerinin gecikme olabileceği şeklindeki sözleri üzerine Başbakan’ın gecikme olmayacağını söylediğini belirten Şener, “orada gecikme olabileceği hususunda bir şeyler söylenince, müteahhit firma yetkililerine dedi ki, ‘hayır gecikme olmayacak’ diyerek, bu havalimanının bir an önce bitirilmesi talimatını verdi.”

Başbakan Erdoğan’ın Ordu-Giresun Havalimanı açıldığında harika bir şey olacağı şeklindeki sözleri de yanındakilerle paylaştığını söyleyen İhsan Şener, havalimanının bu şekilde tahmin etmediğini dile getirdiğini belirterek, “havalimanı açıldığında harika bir şey olacağını, havadan bakarken bu kadar güzel olduğunu tahmin etmediğini belirtti. Güzel bir ziyaretti gerçekten.”
orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>