BUZ TUTAN MELET’TEN TORUN’A MESAJ

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, “Belediye Başkanı Seyit Torun, CHP’nin adayı olduğunu saklamaya çalışıyor. Çünkü bir önceki seçimlerde MHP’nin oylarıyla belediye başkanı seçildi” dedi. AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Mesudiye ilçesini ziyaret etti. İlçe girişinde Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan Yılmaz, buradan konvoyla ilçe merkezine geçti. Mesudiye Belediye Kültür Sarayı’nda vatandaşlara hitap eden Yılmaz, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun’a yüklendi. Torun’un “CHP’nin adayıyım” diyemediğini ifade eden Yılmaz, “Seyit Torun, ilçelere dahi, CHP otobüsüyle gitmiyor” dedi. Yılmaz, “Cemal Enginyurt MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. Bir aday daha var ama o partisini söylemiyor. Sanki partisi yok. Partisinin otobüsüne dahi binmiyor. Çünkü önceki seçimlerde DSP’nin adayıydı. İlk defa bu seçimde CHP’den oy isteyecek. Seyit Torun önceki seçimlerde, MHP’nin 17 bin oyunun 15 binini aldı. MHP ise 2 bin oy alabildi. Seyit Torun CHP’nin adayıdır. Cumhuriyet Halk Partisi vurgusu yapamayan bir adaydır. CHP’nin yöneticileri ve seçim otobüsüyle ilçelere gidemeyip, seçim çalışması yapamayan bir adaydır. O da biliyor, CHP patentinin ona ne kadar zarar getireceğini. ” diye konuştu.

BİZ BÜYÜKŞEHİRİN FAYDALARINI BİLİYORUZ

Büyükşehire muhalefet edenlerin vatandaştan oy istediğini söyleyen Yılmaz, “Biz Ordu’yu büyükşehir yaparken alacağı hizmetleri ve faydalarını biliyorduk. O gün büyükşehire muhalefet edenler, bugün vatandaştan oy istiyorlar. İnanmadığınız bir şey için neden insanlardan oy istiyorsunuz?” şeklinde konuştu.

MESUDİYE DAHA FAZLA YATIRIM ALACAK

Büyükşehirle birlikte Mesudiye ilçesinin daha fazla yatırım alacağının altını çizen Yılmaz, “Büyükşehirle birlikte, Üçyol, Topçam, Yeşilce beldeleri daha fazla yatırım alacak. Büyükşehirle birlikte kuracağımız sistemle ‘Artık burada hizmetleri kim yapacak’ diye düşünmeyeceksiniz. Hepsini büyükşehir belediyesi yapacak. Mesudiye benim çocukluğumun geçtiği yer. Rahmetli babamla beraber Mesudiye’de gitmediğim yayla yoktur. Biz büyükşehirle birlikte Mesudiye ilçemizi cazibe merkezi yapacağız. Mesudiye, bizim en köklü ilçelerimizden birisidir ve gönlümüzdeki yeri hep ayrıdır” diye sözlerini tamamladı. Yılmaz, Mesudiye Belediye Kültür Sarayı’nda yaptığı konuşmanın ardından esnaf ziyaretlerine devam etti. Yılmaz’ın Mesudiye gezisinde kendisine AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol ve partililerde eşlik etti.
KABATAŞ’A EK SEL ÖDENEĞİ
AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Geçtiğimiz aylarda yaşanan sel felaketi sonrası ağır hasar gören Kabataş ilçesi için yaptığı girişimlerle, Maliye Bakanlığı’ndan ilçeye, 1 milyon 650 bin liralık ödenek çıkartılmasını sağladı.

SEL AFETİNE EK ÖDENEK

Önceki gün Kabataş ilçesini ziyaret eden Yılmaz, Kabataş ilçesi’nde yaşanan sel felaketi nedeniyle ek kaynağa ihtiyaç duyulduğunu öğrendi. Bunun üzerine Ordu Valisi Kenan Çiftçi ile birlikte, Maliye Bakanlığı ile görüşen Yılmaz, Kabataş Beldesi’ne 1 milyon, Aybastı’nın üç beldesi, Alankent ve Gölköy’ün beldelerine eşit dağıtılmak suretiyle 650 bin liralık ödeneği İl Özel İdaresi’nin hesaplarına geçirilmesini sağladı.

YILMAZ: BİZ İCRAAT YAPIYORUZ

Gittiği her yerde sorunlara anında müdahale eden AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, “ Kabataş ilçesinde çok büyük bir sel felaketi oldu ve vatandaşlar mağdur oldu. Hükümetimiz afet konusunda Ordu’ya 10 Milyon TL’ye yakın bir meblağ gönderdi. Fakat Kabataş ilçesinde Belediye sınırları içerisinde sel olmasına rağmen bu para Kabataş Belediyesi sınırlarına giremedi. Müdahil olduk ve Vali bey ile gerekli görüşmeleri yaptık. İl milletvekili arkadaşlarımız devreye girdi. İlk defa açıklıyoruz. Yapmış olduğumuz müdahale ve görmüş olduğumuz bu somut sorunu çözme konusunda Maliye Bakanlığımızdan 1 milyon 650 bin lira parayı Ordu İl Özel İdaresi bünyesine aktardık. Bunun 1 Milyonuyla Kabataş ilçesinin selden dolayı uğradığı mağduriyeti giderilecek. Kalan para ile Alankent Beldesi’ne, Aybastı ilçemizin üç beldesine ve Gölköy İlçemizin beldelerine 650 Bin lira eşit bir şekilde dağıtılmış olacak. Kabataş’ta ‘Postahane’de eleman sorunu var’ denildi, bir telefon açtık ve Postahaneye eleman geldi. Sağlık Ocağı ve hastanedeki sorunlar anlatıldı. Aradık Sağlık Bakan yardımcısını ricacı olduk. ‘Biz burada bunu anlatamıyoruz. Sizin bizzat gelip görmeniz lazım’ dedik ve ay sonunda inşallah Sağlık Bakan Yardımcısını Ordu’ya, özellikle Aybastı’ya getirmek şartı ile bu sorunun çözümü için hiç lafı uzatmaksızın tamamen çözüme endeksli ne yapılacak hastane yapılacak, yıkıp yapacağız. Biz icraatlarımız ile biz hizmetlerimiz ile kamuoyunda sorunlarımızı istişare edeceğiz sorunların çözümü nasıl olacaksa en doğru çözümü vermek sureti ile yapacağız” diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>