BOZTEPE OTELE MÜŞTERİ ARANIYOR

Eski Ordu Valisi Orhan Düzgün zamanında büyük umutlarla inşaatına başlanılan Boztepe Oteli’nin akıbeti belli değil. Otelin yapımını üstlenen işadamı Şener Kaçmaz’ın sağlık sorunları nedeniyle yarıda bırakılan yapının satılacağı söyleniyor. Otelin son durumu hakkında bilgi veren Şenel Kaçmaz’ın mali işlerinden sorumlu danışmanı Ayhan Egemen, otelle ilgili çalışmaların bu hafta sonlandırılacağını söyledi. Egemen, “Şener Kaçmaz’ın sağlık durumu sebebiyle inşaat yarıda kaldı. Devir hakkımızı kullanacağız. Otellin yapımını başka firmaya devredeceğiz” açıklamalarını yaptı. Ayrıca Boztepe Oteli için, Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde oteli olan firmayla prensip anlaşmasına varıldığı ve firma isminin yakın bir zamanda açıklanacağı öğrenildi.

Boztepe’ye 5 yıldız standartlarında otel yapımını gerçekleştirmek için, dönemin Ordu Valisi Orhan Düzgün ile işadamı Şenel Kaçmaz arasında 2010 yılında irtifak hakkı sözleşmesi imzalanmıştı. 8 milyon lirayı bulacak otel yapımının süresi ise 24 ay olarak belirlenmişti. 129 oda ve yaklaşık 350 yatak kapasiteli otel yapımı için başlatılan çalışmalar, yüklenici işadamı Şenel Kaçmaz’ın sağlık problemleri nedeniyle durmuştu.

Ordu’nun nitelikli otellere ihtiyacı olduğunu söyleyen Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Gülderen, “Otel için muğlâklığın bir an önce son bulmasını istiyoruz. Ordu’nun her zaman nitelikli yatağa ihtiyacı var. Ordu’yu Karadeniz Bölgesi’nin konaklama istasyonu yapmak istiyoruz. Ordu’daki şehir otellerinin doluluk oranı Karadeniz’deki diğer illerin doluluklarına göre iyi durumda. Boztepe’de herkes tarafından bilinen bir yer. Otel Boztepe için çok prestijli olacak” ifadelerini kullandı.

orduhayatgazetesi.com

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>