ŞENER, KEİPA BAŞKANI OLDU

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı oldu.

 

Eski Başkan AK Parti İstanbul Milletvekili Enver Yılmaz’ın, partisinin Ordu Belediye Başkan adayı olması nedeniyle ayrıldığı Türk Grubu Başkanlığına Şener getirildi. Şener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı olduğunu söyledi.

 

Şener, asamblenin, Karadeniz’e kıyısı olay ülkelerin dahil olduğu, 1980′li yılların başında kurulan aktif bir parlamento grubu olduğunu belirterek, 76 üyesi olan Parlamenter Asamblesine 12 devletin üye, 5 ülkenin de gözlemci üye olduğunu kaydetti. Şener, asamblenin Karadeniz’i ekonomik ve sosyal işbirliği gölü haline getirmeyi amaçladığını belirtti.

 

Asamblenin yılda 2 kez genel kurulunun toplandığını ve çalışan 3 tane daimi komisyonu olduğunu ifade eden Şener, “Ticari, ekonomik, sosyal ve insan hakları hususunda çalışıyor. Güzel işler yapacağımız kanaatindeyim.” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>