HERŞEYLERİ KÜL OLDU

ORDU’nun Aybastı İlçesinde evleri yanan aile devletten yardım istiyor. Aybastı’nın Zaferi Milli köyünde yaşayan Kazım Yılmaz(80) eşi ve zihinsel engelli oğlu evlerinde çıkan yangın ile evsiz kaldı. Kızlarının yanında kalan Yılmaz ailesi yarıdm bekliyor.

26 Aralık’ta meydana gelen yangında, yolların karla kapalı olması nedeni ile itfaiye araçları Zaferi Milli köyündek, Kazım Yılmaz’ın evine ulaşamadı. Yangında Kazım Yılmaz(80) eşi ve zihinsel engelli oğlu evlerinden zorlukla çıkarken, bastonu ve takma dişleri de dahil evde ne var ise kül oldu.

Çaresizlikle kül olan evlerini seyreden aile, kızlarının yanına yerleşti. Kazım Yılmaz, devletten yardım isteyerek başından geçenleri şöyle anlattı: “Tuvalete gitmek için gece kalktım bulunduğumuz odanın kapısını açtığımda evimizin her tarafının alevler içinde kaldığını gördüm, hemen eşimi ve oğlumu uyandırıp nasıl olduysa telefonu alıp alev ve dumanlar arasından kendimizi dışarıya zorla attık. Eşim ve ben normalde de zor yürüyoruz. Koltuk değneğim de içeride kaldı, evden çıkıp dışarıdan eve baktığımda evimizin her tarafı alevlerle kaplanmış ve büyük bir gürültüyle evin çatısı çöktü. İki dakika geç kalsaydık biz de çatının altında kalır yanardık. Ev alevler içerisinde ama bizim ayağımızda çorap bile yok, yatak kıyafetleriyle karın üstünde dışarıda ayazda kaldık. Kızımın evine geldiğimde komşuları sağolsun çorap, kazak getirdiler. Şu an üstümdekiler komşuların kıyafeti. Takma dişlerimi çok arıyorum onlar da yandı, bu yüzden sadece çorba içebiliyorum.”dedi.

Yılmaz, evde bulunan eşyalarının da yandığını söyleyerek, “İlaçlarımızı yeni almıştık. Hepsi yangında yandı. Devletimizin bize el uzatmasını bekliyoruz. Yangının sebebi bile belli değil. Sahipsiz kaldık. Devletimizin bize sahip çıkmasını bekliyoruz.”diye konuştu.

 

Aybastısoz.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>