TWİTTER UYARISI

Ordu Valisi Kenan Çiftçi, ilçe kaymakamlarıyla bir toplantı yaparak, 2013 yılında ilçelerde yapılan yatırımlar, gerçekleştirilen projeler ve hizmetlerin genel bir değerlendirmesi ile 2014 yılında yapılması hedeflenen yatırımlar, projeler ve hizmetleri değerlendirdi.

Perşembe Kaymakamlığının evsahipliğinde, Perşembe ilçesindeki bir restoranda yapılan toplantıya, Vali Kenan Çiftçi, vali yardımcıları ve ilçe kaymakamları katıldı.

İlçe kaymakamlarından, 2013 yılında ilçelerde yapılan yatırımlar, gerçekleştirilen projeler ve hizmetler ile 2014 yılı hedefleri ile ilgili bilgi alan Vali Kenan Çiftçi, kaymakamlara başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve bazı tavsiyelerde bulundu.

İlçe Kaymakamlarının ve İl Özel İdaresi’nin karla mücadelede başarılı bir çalışma yürüttüğünü belirten Vali Çiftçi, “Yoğun kar yağışında en ücra noktalara, mezralara kadar gittiniz. Sınır ötesinde operasyonlar yaparak, orada mağdur olan vatandaşları kurtardınız. Bundan dolayı sizlere can-ı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Karla mücadelede proaktif yönetimin önemine vurgu yapan Vali Çiftçi, “Karla mücadelede anlık bazı kararlar oldu. Acaba araç kiralayabilir miyiz? Kiralarsak nerden kiralarız? Hangi arabayı kiralamamız daha uygun olur? Bu araba karda iş yapar mı? gibilerinden şüpheler oluşmuştu. Bundan sonra olur da kar yağarsa tüm bunlara hazırlıklı olmalıyız. Biliyorsunuz bir reaktif yönetim var. Bir de bizim kar mücadelesinde yaptığımız proaktif yönetim var. Proaktif yönetimde ilimizde, ilçemizde hangi araçlar var? Bu araçlar kimlere ait? Bu araçları nasıl kiralayabiliriz? bunlarla ilgili elinizde bir dosyanız olmalı” diye konuştu.

İlçe Kaymakamlarına, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın Ordu ziyaretinde gösterdikleri gayret ve çabadan dolayı da teşekkür eden Vali Çiftçi, “Geçtiğimiz aylarda hem Sayın Cumhurbaşkanımız, hem de Sayın Başbakanımız ilimize teşrif ederek, ilimizi şereflendirmişlerdir. Her iki devlet büyüğümüz de ilimize yaptıkları ziyaretlerden memnun kalmışlardır. Her iki devlet büyüğümüzün en iyi şekilde ilimizde ağırlanmasında çaba ve gayret gösteren mülki amirlerimizin tamamını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Her ilçenin 2023 Vizyonu olması gerektiğine dikkat çeken Vali Çiftçi, “2023 Vizyonu diyoruz. Gelecekte ne yapmamız? Nasıl yapmamız gerekiyor. Sizlerden önce ilçe genelinde master proje hazırlamanızı, akabinde de hem köyleri, hem de beldeleri kapsayan bir çalışma yapmanızı arzu ediyorum. İlçenizin eğitim, sağlık gibi alanlarda gelecekte hangi noktada olacağına dair bir çalışmanız olmalı. Bu çalışmanın da bir köşede yazılı olarak durmasını arzu ediyorum. Çünkü söz uçar yazı kalır. Siz konuşursunuz, arkada bir şey kalmaz. Bu nedenle bunların yapılmasını arzu ediyorum” dedi.

Sosyal medyanın iletişim için önemli olduğunu ifade eden Vali Çiftçi, “Etkin iletişimin bir gereği olarak, sosyal medyada kendimiz ve kurum adına hesaplar açtık. Sosyal medyayı aktif, iyi kullanan, güzel kullanan, güzel fotoğraflar yayınlayan arkadaşlarımız var. İlçelerinizin ve hizmetlerinizin tanıtımına yönelik paylaşımlara herkes devam etsin. Ama özellikle yanlış değerlendirmelere vesile olabilecek paylaşımlardan uzak durmanızı arzu ediyorum. Bu konuda kendi ilgi alanımızın dışına çıkmayalım” diye konuştu.

İlçe kaymakamlarının, ilçelerindeki kurum amirleriyle toplantılar yapmasını isteyen Vali Çiftçi, “Bütün kaymakam arkadaşlarımızın, ilçelerindeki daire müdürleri ile toplantılar yapmaları gerekiyor. Bu toplantıları yaptığınızda aynı bizim yaptığımız gibi, eğitimde 2014 yılında sen nerde olacaksın? Sağlıkta, tarımda ne yapmayı düşünüyorsun? Senin vizyon projelerin nedir? diye sorarak ilçedeki bütün daire müdürlerine iş vermelisiniz. Vatanı, milleti sevmek için 24 saat çalışmak gerekiyor. Yoksa ben 8 saatimi dairede oturdum, geçirdim değil, bunu yapmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>