İLÇELERE DAHA ÇOK YATIRIM YAPACAĞIZ


AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, “Tüm vatandaşlarımız şunu iyi bilmeli ki büyükşehir Ordu’muzun kurtuluş reçetesi olacak” dedi.

Aybastı ilçesini ziyaret eden AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, geceyi Aybastı ilçesinde geçirdi. Gün boyu esnaf ziyaretlerinde bulunan ve vatandaşlarla birebir sohbet eden Yılmaz, akşam ise Aybastı İmaj FM’in konuğu oldu. Program yapımcısı Harun Günay’ın sorularını yanıtlayan Yılmaz, tüm sorulara içtenlikle cevap verdi.

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yılmaz’ın değindiği bir başka konu ise kapanan belde belediyeleri olurken, “Aybastı en güzel ilçelerimizden bir tanesi. Şimdiye kadar yapılan hizmetleri, hem yerel teşkilatlarımız hem de bizler anlatacağız. Bu memleketin en önemli sorunun ulaşım olduğunu 2002 yılında karar verdik. Değerli milletvekilimiz Ayhan Yılmaz’ın özel takipleriyle önemli bir aşamaya geldik ama bazı eksiklikler var. O eksiklikleri de gidereceğiz. Belde belediyeleri kapatıldı. Çakırlı kapatıldı, Pelitözü kapatıldı, Alaca kapatıldı. Ben belediye başkanı arkadaşlarımıza ne kadar geldiğini soruyorum, bana verdikleri cevap şu; ‘8 tane personelimiz var. 18 milyar para geliyor. 8 tane personelimin bana maliyeti 30 bin lira’ diyor. Gerisini nasıl bulduğunu sorduğumda ise İstanbul’a gidip dilencilik yapıyoruz, Ankara’ya gidiyoruz yalvarıyoruz. Sağdan soldan toparlıyoruz. Ordu ili büyükşehir olmadan önce ilçelerin tamamı, kaymakamlıklar, belediyelerin tamamına 190 milyon para geliyordu. 30 Mart 2014 tarihinden itibaren yani büyükşehir olduktan sonra 200 milyon daha ila olarak 390 milyon lira para gelecek. Bu hizmet demektir.”

TÜM YETKİLER TEK ELDE TOPLANACAK

Aybastılı vatandaşlara, kendisine ve AK Parti’ye gösterdikleri ilgi için teşekkür eden Yılmaz, “Özellikle Aybastı halkına gösterdikleri bu yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’nin 30. Büyükşehri Ordu ili oldu. Ordu’nun büyükşehir olmasıyla birlikte ilimizin milletvekili sayısı da bir arttı. Büyükşehirle birlikte ilimize daha fazla yatırım gelecek. Ordu iline 190 milyon lira gelirken, bu para artık 390 milyon lira olacak. Muhalefet belde belediyeleriyle ilgili propaganda yapıyor. Belde belediyeler aslında kapanmadı. Seçmen sayısı 2 bin olan beldeler, gelen parayla ancak maaş ödeyebiliyordu. Şimdi bu beldeler mahalle oldu. Dolayısıyla buralara daha fazla hizmet gidecek. Büyükşehir belediyesi belde belediyelerin çözemediği altyapı sorunlarını bizzat çözecek. Tüm yetkiler tek elde toplanacak. Yani vatandaşa direk hizmet gidecek” diye konuştu.

İKİ YIL SONRA NE KADAR İSABETLİ BİR KARAR OLDUĞUNU ANLAYACAĞIZ

Ordu’nun kangren olmuş sorunlarını büyükşehir belediyesinin çözeceğini belirten Yılmaz, “Çöp sorununu büyükşehir belediyesi çözecek. Ordu’nun tamamında su sorununu çözeceğiz. İki yıl sonra beldelerde yaşayan vatandaşlarımız büyükşehirin ne kadar isabetli bir karar olduğunu anlayacaklar. ‘Ben büyükşehire karşıyım’ diyenler bugün aday oldu. Dolayısıyla kendileri ile çeliştiler. Tüm vatandaşlarımız şunu iyi bilmeli ki büyükşehir Ordu’muzun kurtuluş reçetesi olacak” şeklinde konuştu.

PERŞEMBE YAYLASI’NI KORUYACAĞIZ

Aybastı’nın turizm gözdesi olan Perşembe Yaylası’nın doğal dokusunu koruyacaklarını vurgulayan Yılmaz, “Aybastı Perşembe yaylasını da tamamen koruyacağız. Orada çarpık yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyeceğiz. Perşembe Yaylası bu bölgenin turizm potansiyeli olan bir yer. Perşembe Yaylası’nı korumak hepimizin görevidir” dedi.

SALON SİYASETİ YAPMIYORUZ

Aybası’nın her dönem AK Parti’ye büyük destek verdiğini söyleyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; “Aybastılı hemşerilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah 19 ilçe arasında rekor kıracağımız ilçelerden birisi Aybastı olacak. Biz bugün buradaydık. Geceyi de burada geçiriyoruz. Biz salon siyaseti hiçbir zaman yapmadık. Dün halkın içerisindeydik, yarın da halkın içerisinde olacağız. Bizim siyaset amacımız vatandaşa hizmettir.”

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, radyo programının ardından, Aybastı ilçe kadın kolları, gençlik kolları ve ilçe teşkilatıyla birer toplantı yaptı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>