BELEDİYE’NİN BORCU 130 MİLYON

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Ordu Belediyesi’nin 10 yılda borcunun 32 Milyon’dan 130 Milyon liraya çıktığını söyledi.

Belediye’nin borcunun ne olduğunun açıklanmasını isteyen Yılmaz, “Eski Başkan Fikret Türkyılmaz’ın 2004 yılında görevi bıraktığında Belediye’nin borcu 32 Milyon liraydı. 10 yılda bu borç 130 Milyon liraya çıktı. Bu borç nasıl oluştu belli değil. 10 yıldır Ordu’yu yöneten Seyit Torun’un bu memlekete kazandırdığı tek hizmet teleferiktir.Ama o da kredi ile yapıldı.Borçu duruyor. Borcunu Büyükşehir ödeyecek. Ordu’nun yol, su, ulaşım sorununu çözemeyenler ne vaad edecekler. Çöp durugöl’de duruyor. Torun’un 10 yıl önce ne vaadi varsa bu seçimde de aynı vaadleri var. 2004 ve 2009 yılında DSP’den aday olan Torun, şimdi ise CHP’den aday oldu.”

ÇÖPTEN ELEKTİRİK ÜRETİP SATACAĞIZ

Çöpten elektrik üreteceklerini belirten Yılmaz, “Ordu’nun bütün mahalleleriyle birlikte su sorununu iki yıl içerisinde çözeceğiz. 2004 yılında mevcut belediye başkanı ‘Çöpü çözeceğim’ dedi. Çözdü mü? Hayır, çözmedi. Durugöl’de hiçbir şehre yakışmayacak şekilde devasa bir çöp kütlesi var. Çöp sorununu büyükşehir belediye başkanı olduğumuzda çözeceğiz. Biz çöpten elektrik üreteceğiz. Çöpten gelir sağlayacağız. Şu anda buna yönelik hem Çevre Bakanlığımız hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki teknik ekipleri getirttirdik. Bu tesisi tamamladığımızda Ordu’nun çöpü de yetmeyecek. Bulancak, Piraziz’in yetmedi Giresun’un çöpünü alıp, elektrik üretip gelir elde edeceğiz. Bununda çalışmasını önümüzdeki günlerde kamuoyunun takdirine sunacağız”

ANKETLERDE BİRİNCİ AK PARTİ

Hedefimiz, 20′de 20′dir diyen Yılmaz, “30 Mart tarihinde bana 20′de 20 lafımı hatırlatın. 15 günde bir anket yapıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin birinci olduğu bir tane ilçe yok. Milliyetçi Hareket Partisi’nin de ikinci olduğu bir tane ilçe var. Biz büyükşehir dahil, ilçelerimizin tamamında açık ara öndeyiz. Partimizin kuruluşundan bu yana bizlerle olan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Birliğimizin ve beraberliğimizin gücünün 30 Mart tarihinde sandıkları patlatmasını temenni ediyorum.”

 

 

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>