REKORA UÇUYOR

Ordu Belediyesince hayata geçirilen ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Teleferik emsalleri arasında bir rekora imza attı. Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun’un büyük önem verdiği ve Ordu-Boztepe arasında önemli bir misyon üstlenen teleferik projesi, hizmete girdiği günden buyana tarihi bir rekora imza attı.

Hizmete girdiği 08 Temmuz 2011 tarihinden itibaren yurt içi ve yurt dışından her geçen gün büyük ilgi gören teleferiği, 31 Aralık 2013 itibarı ile toplam 1 milyon 863 bin kişi kullanarak emsalleri arasında erişilmesi güç bir rekora imza atıldı. 2013 yılı toplamında ise 679 bin 150 kişinin kullandığı teleferik, özellikle verdiği hizmetle Ordu’nun Turizm alanında kalkınmasında lokomotif görevi üstlendi.

Sayısal verilere göre yüzlerce yerli ve yabancı tur otobüslerinin yoğun ilgi gösterdiği teleferiği bu otobüslerle yolculuk yapan binlerce turistin de kullanması, bu projenin Ordu’nun turizm adına kalkınmasında önemli bir faktör olarak yer aldığını bir kez daha gösterdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>