2013′ÜN AKILLARDA KALAN SPOR OLAYLARI

Ordu’da 2013 yılında spor olaylarında büyük gelişmeler yaşandı. Orduspor, Süper Lig’e veda ederken, Orduspor Kadın Basketbol Takımı 1.Lig’e, Ordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı ise Süper Lig’e yükseldi.

Ordu’da 2013 yılında dolu dolu spor olayları yaşandı. En üzücü olay Orduspor’un Süper Lig’den düşmesi olurken, Orduspor Kadın Basketbol Takımı ve Ordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı ise sevinmemizi sağladı.

Orduspor küme düştü…
Orduspor, 2 sezonluk Süper Lig macerasının ardından 2013 yılında PTT 1.Lig’e düştü. Ligin ilk devresinde zirve için oynayan Orduspor, ikinci devrede yaşanan formsuzluk ve sahipsizlik yüzünden küme düştü.

Hector Cuper kovuldu
Orduspor Başkanı Nedim Türkmen’in laf söyletmediği teknik direktör Hector Cuper ile yollar ayrıldı. Takım düşene kadar gönderilmeyen Cuper, işler zora girdiği anda takımdan kovuldu.

Orduspor’a transfer yasağı cezası verildi
Orduspor’a eski oyuncusu Kürşat Duymuş’un davası yüzünden transfer yasağı cezası geldi. Mor Beyazlı ekip, kaybedilen dava sonucunda bir transfer dönemi transfer yapamama cezası aldı. Böylece Orduspor, 2013-2014 sezonunun devre arasında transfer yapmama cezasına çarptırıldı.

Erkan Sözeri geldi
PTT 1.Lig’de mücadele etmeye başlayan Orduspor’da teknik direktörlük görevine Erkan Sözeri getirildi.

Potanın Menekşeleri 1.Lig’de
Orduspor Kadın Basketbol Takımı, tarihinde ilk kez Türkiye Kadınlar Basketbol 1.Ligi’ne yükseldi. Antrenör Alper Durur ve takımının büyük çabası Potanın Menekşeleri’nin 1.Lig’e çıkmasını sağladı ve Ordu halkı büyük mutluluk yaşadı

Engel tanımadılar…
Ordu Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, geçtiğimiz sezon sadece Ordulu sporcularla büyük bir başarıya imza attı. Ordu Belediyesi tüm engelleri tek tek geçerek adını Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’ne yükseldi.

Ünyespor 3.Lig’e düştü
Ordu’nun, Orduspor’dan sonra futbolda en başarılı takımı olan Ünyespor, Spor Toto 2.Lig’de tutunamadı ve Spor Toto 3.Lig’e düştü.

Soyaspor el değiştirdi
Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Altaş Soyaspor’un sahibi olan Altaş, kulübü Özcan Türkmen’e devretti. Artık kulübü finanse etmeyen Altaş, Soyaspor’un tüm haklarını Özcan Türkmen’e verdi. Kulübün yeni adı ise Soyaspor Gençlik Kulübü oldu.

Amatörde neler oldu?
Ordu 2.Amatör Küme’de Turnausyuspor, namağlup olarak adını 1.Amatör Küme’ye yazdırdı. Beta Açıspor’da grup 1’ncisi olarak 1.Amatör Küme’ye yükselirken, Esnafspor ise Play-Off sonucunda şampiyon olarak 1.Amatör Küme’ye çıktı.

OTİK ve Orduspor 3.Lig’de
Ordu Tenis İhtisas Kulübü ve Orduspor Erkek Voleybol Takımı, Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etmelerine rağmen Türkiye Voleybol Federasyonu’nun teklifini kabul ederek 3.Lig’e çıktılar. Ordu Telekomspor ise federasyonun 2.Lig’e çıkma teklifini kabul etmedi.

Gülyalı Belediyespor’un oyuncusu hayatını kaybetti
Ordu 2.Amatör Küme takımlarından Gülyalı Belediyespor’un kalecisi Emrah Akbut, elektrik akımına kapılarak Ordu spor kamuoyunu üzüntüye boğmuştu.

Ordu Hayat / Tevfik Kul

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>