HAMARAT’IN AİLESİ YEŞİLKENT’E KAYITLI

AK Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, MHP Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt’a bir cevap daha verdi. Enginyurt’un büyükşehir çalışmaları sırasında Ordu’ya nüfus getirmek için çaba harcayan milletvekillerine yönelik olarak, ‘kaç tanesinin eşi ve çocuğu Ordu nüfusuna kayıtlıdır’ şeklindeki iddialarına cevap veren Hamarat, daha önce bu konuya gereken cevabı verdiğini belirterek, “aslında Ordu’yu ilgilendiren, Ordu’nun meselelerinin sorununa yönelik bir soru değil ama herhalde polemik sevenler tarafından ortaya atılan bir şey.”

Daha sonra ailesinin nerede kayıtlı olduğu konusunda konuşan Hamarat, “çocuklarım ve ben Ordu’nun Ünye İlçesi Yenikent Beldesi’ne kayıtlıyız. Bu süreçte Ordu’da kayıtlı olduğumu bu vesileyle bende tekrar etmiş olayım. Aslında bu soruyu soranın kendisi de Ordu’ya yeni kaydolduğunu da ifade ederek soruyor. Bir il başkanının ‘bende yeni kayıt getirdim’ dedikten sonra milletvekillerine böyle bir soru sormaması lazım. Çünkü milletvekillerinin asıl görev yeri zaten Ankara’dır. Çocukları da okul durumu gerekiyorsa Ankara’da ikametgahlarının olması normaldir. Benim Ordu’da ama hepsinin Ordu’da olması gerekmeyebilir. Bizim kampanyayı yürütüyor olmamız böyle bir soruyu sormayı haklı kılmıyor ama madem sormuş bende cevap verdim. Tekrar ediyorum eşim çocuklarım ve ben Ordu’da kayıtlıyız.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>