ŞAHİN’İ İSTİFAYA YEMEK Mİ GÖTÜRDÜ ?

İçişleri Eski Bakanı ve Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin’i istifaya götüren sebep geçtiğimiz hafta Ordu’ya açılışlar için gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında yaşanan olaydan kaynaklandığı iddia edildi.

İddiaya göre göre olay şöyle gerçekleşti: Ordu Valiliği tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan onuruna akşam yemeği verildi. Yemekte oturma düzeni ise daha önceden Başbakanlık danışmanları tarafından belirlenerek Valiliğe bildirildi.

Başbakan Erdoğan’ın masasındaki oturma düzeninde Eski Bakan Şahin’in olmamasına rağmen Valilik düzeni değiştirdi. Şahin, Başbakan Erdoğan’ın masasında oturması sağlandı.

Bakanlığının ardından yaptığı açıklamalar ile Başbakan’ın tepkisini üzerine çeken Şahin’i masasında olmamasına rağmen oturtulmasına Başbakan Erdoğan tepki gösterdi.

Bu tepkiden haberi olan Şahin ise istifa ortamınıda fırsat bilerek istifasını verdi. Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylıkta bekliyordu ancak o da gerçekleşmemişti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>