BELEDİYE PERSONELİNE TACİZ DAVASI

Akkuş’a bağlı Akpınar Beldesi’nde 2 kamu görevlisinin, sokakta gezen kızlara ve okul öğrencilerine tacizde bulunduğu iddia edildi. Durumdan tedirgin olan aileler ise kız öğrencilerini okula gönderemiyor.

Akpınar Beldesi Muhtarı N. Ç. ve A. ailesi, iki belediye çalışanı tarafından kızlarına cinsel tacizde bulunulduğunu iddia etti. A. ailesi, özel aracı ile evlerinin önüne gelen ve zile basan N. Ç., o sırada evde olan 13 yaşında ki M. A.’ya cinsel tacizde bulundu. Savcılığa suç duyurusunda bulunan aile, başkalarının da kendileri gibi mağdur olduğunu ve her şikâyetin ardında M. D. ile N. Ç’nin serbest kaldığını belirtti. Uzun süredir bu olayların belde var olduğunu ve herkesin bildiğini belirten aile, adalet arıyor.

“Kızlarımızı Okula Gönderemiyoruz”
Kızının başından geçenleri anlatan ve gözyaşlarını tutamayan anne N. A., adalet aradıklarını belirterek; “N. Ç., evde kimse yokken kızıma saldırdı. Eve geldiğimde kızım ağlıyordu. Kızımı saçından tutup sürüklemiş. Ben hakkımı arıyorum. Benim 13 yaşında ki kızımı okulundan etti. Kızım 35 gündür okuluna gidemiyor. Kız çocuklarımızı okula yollayamıyoruz. Eşim Irak’ta çalışıyor. Benim kendi evim yok, kirada oturuyorum. Herkes şahidim. Onların tutuklanmasını istiyorum. Nasıl dışarıda geziyorlar? Biz onlardan şikâyetçi olduk ama hala dışarıdalar. Nasıl bir vicdan var ben bilmiyorum” dedi.

Vatandaşlar Akpınar’ı Terk Ediyor
Abisinin Irak’ta çalıştığının ve yengesinin kendilerinde kaldığını belirten F. A.’da M. D. ile N. Ç’nin daha önce başka olaylara da karıştığını ve her seferinde serbest kaldığını belirterek, belde nüfusunun uzun süredir yaşanan bu olaylar nedeniyle 13 binlerden 3 binlere düştüğünü belirtti. Başbakana seslenen F. A., “Öncellikle Başbakanımızdan yardım istiyoruz ve onun bu tür şeyleri affetmeyeceğini biliyoruz. Yeğenimin başına gelenler 3 yıl önce kendi öz kızımın da başına geldi. Kızımın üstüne motor sürdüler. Bunlar bir çete oldu artık. Sürekli içip içip kızları taciz ediyorlar. Yine aynı şekilde savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve yine serbest kaldı. Beni yolda gördüğünde saldırdı ve hiçbir şey yapamayacağımızı, kardeşinin savcı olduğunu söyledi. Sadece elimle kendimi savunmama rağmen savcılar bana sanık olarak kağıt yolladı. Adama bir saldırı yapsam zoruma gitmezdi. Bu benim yaşadığım olay ve haksızlığa uğradım. 35 gün öncede yeğenim M. A.’ya saldırmış hatta üstünü dahi yırtmış. Savcılar bu çocuğu yaşadıklarından dolayı adli tıpa yollamadı” dedi.

“Olaylardan Herkes Rahatsız”
Akpınar Muhtarı N. Ç.ise taciz olayından beldede herkesin rahatsız olduğun belirterek; “Akpınar Belediyesi personellerinden N. Ç. ve M. D., okulda okuyan kızlarımızın telefonlarını arayarak sapıklık yapıyor. Olayı savcılığa bildirdik, cevap bekliyoruz. Çocuklarımızı okula gönderemiyoruz. Bunlar belediyenin personelleri ve hala görevindeler. Bu olaylardan herkes rahatsız. Daha çok olay var ama bizim başımızdan geçenler bunlar. Toplamda N. Ç. ve M. D., 7- 8 defa mahkemelik oldu. Hala dışarıdalar” dedi.

Kaynak: Ünye TV

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>