PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Seyit Torun’un yanı sıra adayları belirlenen 11 ilçe arasında Fatsa’da Zeki Ulvi Süvarioğlu ile seçime girecek. Süvarioğlu ismi açıklanmasının ardından geçtiğimiz haftalarda CHP Ordu İl ve Fatsa İlçe yönetimlerinin yanı sıra CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız’ı da sert bir dille eleştiren CHP Fatsa Belediye Başkan Aday Adaylarından Fatma Genç, bu kez CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP’nin kadınlara yönelik siyaset anlayışını hedef aldı.

Fatsa Belediye Başkanlığına bağımsız adaylığını açıklayan Genç, CHP’nin Fatsa’da büyük bir hata yaparak seçimi baştan kaybettiğini söyledi.

“CHP BUNU HEP YAPIYOR”
Genç: “Siyasi partilerin kadın adaylara yönelik kota ve benzeri vaatlerine karşın listelerde yer alan kadın aday sayısı yine yok denecek kadar az. CHP bunu hep yapıyor, her fırsatta partisinde kadınlara verilen değer ve önem üzerinden siyaset yapılıyor. Fakat iş icraata gelince kalıyor” dedi.

“12. KATTAN İNMİYOR”
Kılıçdaroğlu’nun parti tabanından çok uzak olduğunu ifade eden Genç: “Kemal Kılıçdaroğlu parti tabanından çok uzak bir siyasetçi olduğu için kaybetmeye mahkûm. Partinin yönetim katından (12. kattan )aşağı inmeyi beceremeyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu adaylarını il ve ilçe başkanlarının tayin ettiği kişileri seçmekle hep hüsrana uğruyor. İl ve ilçe başkanlarının kendi maddi çıkar çevrelerinden rica minnet aday gösterdikleri siyasetten çok uzak “pazar günü aramayın kardeşim!” diye basına açıklama yapacak kadar belediye başkalığından bihaber CHP Fatsa adayı Zeki Ulvi Süvarioğlu tam bir fiyasko!” diye konuştu.

“BAĞIMSIZ ADAYIM”
Bağımsız aday olduğunu duyuran Genç: “Fatma Genç olarak halkın sempatisini kazanmış, gençlerin, kadınların Fatsa halkının görmek istediği tek aday bendim. Anne ve kadın olarak halkın sesine duyarlı, esnafın ‘kadın varsa yolsuzluk yok’ dediği tek kişiydim. CHP yanlış bir hamle ile seçimi başta kaybetti! Ben bu yarışta çağdaş, modern, Atatürkçü bir kadın olarak tek başıma yoluma devam edeceğim. Fatsa Belediye Başkanlığına Bağımsız aday olduğumu açıklıyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>