ORDUSPOR BÜYÜYOR

Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, Orduspor’un Avrupa kulüpleri gibi ekonomik anlamda güçlenmesi için şirketleşmeye gidilmesi konusunda çalışmalara başladı. Orduspor büyük kulüpler gibi taraftarı ile birlikte kazanacak. 

Orduspor Kulübü’nün ekonomik anlamda daha da güçlenmesini sağlamak amacıyla, Orduspor Sportif Yatırımlar AŞ’nin kurulduğu bildirildi.

Mor-beyazlı kulüpten yapılan yazılı açıklamada, güçlü bir Orduspor için gerçekleştirilen çalışmaların meyvesini vermeye başladığı belirtildi.

Açıklamada, Orduspor Sportif Yatırımlar AŞ’nin 2013-2014 sezonunda faaliyete geçeceği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

“Orduspor’un değişen ekonomik şartlara uyum sağlaması ve daha kurumsal bir yapıya kavuşması için kurulan Orduspor Sportif Yatırımlar AŞ, tamamı Orduspor Kulübü Derneği’ne ait olarak faaliyetini sürdürecektir. Şirket sayesinde her Ordulu ve Orduspor taraftarı hisse alarak hem takımına sahip çıkacak hem de takımının ortağı olacaktır. Bürokratik işlemlerinin tamamlanması ve Türkiye Futbol Federasyonu’na yapılan başvurunun ardından önümüzdeki sezon itibarıyla faaliyete geçecek Orduspor AŞ, yakın zamanda Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayarak halka açılacaktır. Orduspor böylece daha güçlü, daha kurumsal ve ekonomik anlamda bağımsız ve geleceğe güvenle bakan bir kulüp haline gelecektir.” -

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>