AK PARTİ’Lİ BAŞKANA İCRA ŞOKU

Ordu’da en çok borcu olan belediyeler arasında gösterilen Fatsa Belediyesi’nde Başkanın makam otolarına haciz geldi.
Kamuoyunda aşırı borç batağında olduğu iddia edilen Fatsa Belediyesi’nde Başkan Hüseyin Anlayan’ın makam otosu olarak kullandığı iki araca haciz kondu.

Kamu hizmetinde kullanılmayan ve bu nedenle meclis kararı ile kamu yararı vardır kararı alnamayan Belediye Başkanın makam aracı olan 52 KC 001 ve 52 EP 001 plakalı araçlara icra yoluyla el kondu.

Yerel seçimler öncesi Başkan Anlayan lüks araçlarından mahrum kalmış oldu.

Fatsa 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararıyla belediyeden alacağı olan vatandaşların talebi üzerine 2 araca da haciz konulmasına karar verildi.

Kararda: “İcra Müdürlüğünün dosyasının incelenmesinde alacaklısının İ. Y., V. Y., Borçlusunun Fatsa Belediye Başkanlığı olduğu, toplam 55.433,15 TL alacağın ilamların icrasına yönelik takip konusu yapıldığı, takibe konu alacağın dayanağının, Fatsa 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2010/673 Esas, 2012/815 Karar sayılı 15/10/2012 tarihli kararı ile davanın kabulü ile kamulaştırmasız el atma bedeli olarak 45.114,04 TL bedelin davalıdan alınarak davacıya ödenmesine ilişkin ilam olduğu anlaşılmıştır. İş bu ilamlı takip dosyasının kesinleşmiş takip alacaklısının talebi ile Fatsa İcra Müdürlüğü dosyasında borçlu Belediyeye ait 52 EP 001 ve 52 KC 001 plaka nolu araçların trafik kayıtlan üzerine haciz işleminin uygulandığı görülmüştür” denildi.

ordugazete.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>