631 MİLYON LİRALIK TESİS AÇILACAK

Ünye, Fatsa ve Ordu Merkez’de Ordululara hitap edecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan toplam değeri 631 milyon 554 bin 241 lira olan 96 tesisin toplu açılışını gerçekleştirecek.

Samsun Çarşamba Havalimanından helikopterle Ünye’ye gelecek olan Başbakan Erdoğan, ilk durağı olan Ünye’de Ünyelilere hitap ederek toplam değeri 428 milyon 725 bin 367 lira olan 24 yatırımında açılışını yapacak.

Yaşanan aksaklıklar nedeniyle bir türlü bitirilemeyen Ünye Çevre Yolunun da açılışını gerçekleştirecek olan Başbakan Erdoğan, yaklaşık 16 milyon lira değerindeki 6 okulu da Ünye’de hizmete açacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci durağı ise Fatsa olacak. Burada da Fatsalılara hitap edecek olan Erdoğan, 8′i okul ve pansiyon olmak üzere toplam değeri 37 milyon olan 16 tesisin toplu açılışını yapacak.

Erdoğan, son durağı olan Ordu Merkez’de ise toplam değeri 165 milyon 822 bin 485 lira olan 56 tesisi hizmete açacak. Ordu’nun birçok ilçesindeki alt yapı hizmetlerinin eğitim ve sağlık kurumlarının açılışını buradan gerçekleştirecek olan Başbakan, Ordu’nun büyük yatırımları Ünye ve Ordu çevre yolları ile Ordu Giresun Havalimanı inşaatını helikopterle yukarıdan inceleyecek.

Geceyi Ordu’da geçirecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pazar günü helikopterle Giresun’a hareket edecek.

 

orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>