AK PARTİ’NİN İLÇE ANKETİNE İTİRAZ

 


AK Parti Genel Merkezi, Ordu’da ki 19 ilçenin Belediye Başkan adayını belirlemek için Pollmark araştırma şirketine anket çalışması başlattı.

Yer yer çalışmalar devam ederken bazı ilçelerden Anketlerin yanlı yapıldığı iddiası ile tepkiler gelmeye başladı.

Anketlerin ilçe merkezlerinde sınırlı kalmasına ve Anketörlerin ilçelerin büyük oranda seçimi belirleyecek olan köylere gitmemelerine tepki gösteriliyor.

İLK İTİRAZ ÇATALPINAR’DAN

Çatalpınar ilçesinde yapılan ankete bazı aday adaylarından tepkiler gelmeye başladı. AK Parti Genel Merkezi, İl Başkanlığı ve Anket Şirketine şikayet mektupları gönderen aday adayları, Anketörlerin Belediye Başkanı tarafından yönlendirdiklerini iddia ettiler. Belediye Başkanı tarafından yönlendirilen kişiler ile görüştürüldükleri iddia edilen Anketörler, sonuçları da yanlı olarak anketlere işaretledikleri iddiası Ak Parti Genel Merkezine iletildi.

Belirli bölgelerde sadece ilçe merkezinde gezen Anketörler, 3 bin nüfusku ilçe merkezinde çalışma yaparken, 14 bin nüfuslu köylerde ise anket çalışması gerçekleştirmediği iddia edildi.

Diğer ilçelerde de aynı durumun söz konusu olması halinde anketlerin belirleyici rol oynamayacağı, seçimlerde ise aday belirlemede yanlış yönlendirmelere neden olacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>