YILMAZ, SORUNU ÇÖZDÜ

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’ın girişimleriyle, TOKİ Memurkent üçüncü etaptaki 648 konutun doğalgaz sorunu çözüldü. Müjdeyi resmi twitter hesabından veren Yılmaz, “Söz verdiğimiz gibi, Toki Memurkent’te doğalgaz açıldı. Artık sıcak konutlarda oturacak kardeşlerimize ve ailelerine selamlar” dedi. Pazartesi günü beraberinde AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal ile birlikte TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ile görüşen Yılmaz, Memurkent’te bulunan 648 konutun ısınma probleminin çözülmesini istemişti. Yılmaz’ın girişimlerinin ardından devreye giren TOKİ, Memurkent’te yaşanan sıkıntının bir an önce çözülmesi için çalışma başlattı ve 4 gün içerisinde evlerin kaloriferlerinin yanmasını sağladı.

VATANDAŞIN SORUNU BİZİM SORUNUMUZDUR

Memurkent’te yaşanan mağduriyetin çözülmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, “Ordu’da 50 bin lira, 100 bin lira vermek suretiyle 648 konutun mal sahiplerinin Ağustos ayında buraya girmelerine rağmen, kaloriferlerinin yanmadığını, gaz bağlantılarının döşenmediğini öğrendik. İlk iş olarak milletvekili arkadaşlarla işin muhtevasını öğrendik. İl Başkanımız gerekli brifingleri aldı. Hemen TOKİ başkanımızın yanına gittik. Bize dediler ki, ‘Yetkili bir birim var, parayı toplayan başka bir birim var’ biz dedik ki hiçbiri bizi ilgilendirmiyor. Kapıda bir metre kar var. 100 bin lira eve verip de kaloriferi yanmayan o mağdurların, çocukların, o teyzelerin, o yaşlı insanlarımızın battaniyeye sarılmak suretiyle, elektrikli sobayla ısınma şeklinin açıklaması olmaz’ dedik. ‘Hiçbirisini muhatap almıyoruz. Önemli olan gazın açılmasıdır. Önemli olan bu mağduriyetin giderilmesidir’ dedik. TOKİ başkanımız devreye girdi. Gazın açılmasıyla ilgili ödenmesi gereken meblağ hesaplara yattı. Bizim vicdanımızı yaralayan bu mağduriyetin giderilmesiyle ilgili Türkiye’nin milletvekili, ilin de büyükşehir belediye başkan adayı olarak ben bu sıkıntıyı çözmenin rahatlığı içindeyim. TOKİ’deki yaşanan bu sıkıntısının sorumluluğu adli merciiler tarafından takip ettirilecektir. Bu mağduriyete vesile olan, ısınamama sebebiyle mağdur olan bütün kardeşlerimizin sıkıntılarının giderilmesi bizim de gönlümüzü rahatlatmıştır. TOKİ’deki kardeşlerimize bu mağduriyetten dolayı geçmiş olsun derken, çözümden dolayı da hükümetimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>