GÜNAY’IN İSTİFA UYARISI

AK Parti İzmir Milletvekili eski Kültür ve Turizm Bakanı Ordulu Ertuğrul Günay 17 Aralık’ta gerçekleştirilen yolsuzluk ve rüşvet operasyonu hakkında konuştu. ”Üç gündür vahim olaylar karşısında aklın avdetini sabırla bekledik. Susmak, suça katılmaktan değil, edeptendir.” diyerek başladığı cümlelerine emniyet müdürlerinin değiştirilmesinin yanlış olduğunu, yolsuzluğu korumanın büyük bir suç olduğunu ve bakanların istifa etmesi gerektiğini belirterek devam etti.

AK Parti İzmir Milletvekili eski Kültür ve Turizm Bakanı Ordulu Ertuğrul Günay’ın twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

1/AK Parti’ye oy vermiş milyonlar adalet’le kalkınan bir Türkiye umud’ettiler. Bu temiz umudu istismar eden varsa cezasını çekmesi şarttır

2/Bir hukuk devletinde herkes yaptığının sonucuna katlanmalıdır. Üç-beş kişi için koca bir parti zan altında kalırsa haksızlıktır, yazıktır.

3/Yaşananlar, vahim ve acıdır. Olaylara, kararlı tavır almak gerekiyor. Öncelikli tavır emniyet ve adalet mensuplarını değiştirmek değildir.

4/Önce, adı iddialara karışanlar soruşturmanın sağlığı için istifa etmeliydi. Bunu yapmadan, yolsuzluğa ortaya çıkaranları suçlamak yanlıştır.

5/ Hakkında takip yapılan kişinin, operasyon sürerken emniyette tayin yapması, soruşturmaya müdahaledir; affedilmez hukuk ihlali ve suçtur.

6/ Adli takibin yürütmeye bilgi vermemesi yasa ve usul gereğidir. Bundan şikayetçi olanlar, hukukçu değil mahalle bekçisi bile olamaz!

7/ Bize düşen, adaletin tecellisini sabırla beklemektir. Ancak,emniyete/yargıya müdahale adalete güveni gölgelerse sonucu daha vahim olur.

8/Siyasi taraflılıkla-bilip bilmeden- yolsuzluğu koruyor görünmenin siyasi bedeli ağır olacağı gibi, halka ve Hakk’a karşı da vebali ağırdır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>