8. DEFA GELİYOR

Başbakan Ordu’ya geliyor. Cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlayacak olan Ordu sabırsızlıkla bu anı beklerken, AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol, Başbakan Erdoğan’ın programının ayrıntıları hakkında bilgi verdi.

Akyol, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 8. defa Ordu’ya gelmesinin aslında Ordu’ya ne kadar değer verdiğinin bir göstergesi olduğunu söyleyerek, “Sayın Başbakan’ımız Ordu’ya 8. defa geliyor. Sayın Başbakan’ımızın 8 defa geldiğini düşünürsek Ordu’ya ne kadar değer verdiği, Sayın Başbakan’ımızın ne kadar dolaştığı, halkıyla ne kadar bütünleştiği ve buluştuğu da ortaya çıkıyor.”

Başbakan’ın Ordu’daki gündemi hakkında da Konuşan İl Başkanı Akyol, “toplu açılışlar olacak. Gündem daha ağırlıkla olarak Ordu’da yapılan yatırımların resmi açılış törenleri olacak. Dolayısıyla Sayın Başbakan’ımızın gelişiyle alakalı olarak resmi açılışlar olacak.”

Toplu açılışların gerçekleşeceği Ordu’da başbakanı bekleyecek olan şey ise şenlik havasında geçecek olan karşılama olduğunu belirten Akyol, “Sayın Başbakan’ımızı, hem Ünye’de, hem Fatsa’da hem de Ordu’da bir şenlik havasında, bir düğün havasında karşılayacağız. Buradan Sayın Başbakan’ımızın iyi intibalarla ayrılmalarını istiyoruz.”

Başbakanın Ordu ziyareti aslında iki gün sürecekti ancak, halen mecliste devam eden bütçe görüşmeleri nedeniyle bir gün sürecek bu ziyaretin Ünye Fatsa ve Ordu’da devam edeceğini belirten Hüseyin Akyol, “muhalefet partileri bir dahi miting yapmakta zorlanırken biz AK Parti olarak 3 ayrı yerde miting yapma imkanımız var. Buda geldiğimiz noktanın ne olduğunu gösteriyor.”

Bu ziyaretten sonra büyükşehre yakışan en güzel şeyi Ordu’ya yakın şeyi hediye etmesini istediklerini belirten Akyol, onunda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı olduğunu belirterek, “büyükşehri Ordu’ya hediye etmiş bir misyonun temsilcisi olarak Başbakan’ımıza en güzel şeyi hediye etmek istiyoruz. Oda AK Partili Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı olacaktır. Bu defa üç düğünü ayrı noktalarda yapıyoruz. Ünye, Fatsa ve Ordu’da. ben bütün hemşerilerimin bu şölene, bu düğüne katılmalarını arzu ediyorum.”

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ORDU PROGRAMI İSE ŞU ŞEKİLDE:

11.00 Ünye İlçesi Yatırımları Toplu Açılış Töreni, 12.15 Ünye’den Fatsa İlçesine Hareket (Karayolu) , 12.30 Fatsa İlçesi Yatırımları Toplu Açılış Töreni, 13.15 Fatsa’dan Ordu’ya Hareket (Karayolu) , 13.45 Davetli Misafirler İle Öğle Yemeği ( Boztepe Tesisleri) , 14.30; Ordu Yatırımları Toplu Açılış Töreni (Cumhuriyet Meydanı) ,16.30: AK Parti İl Başkanlığını Ziyaret; 19.00: Sivil Toplum Kuruluşları İle Akşam Yemeği (Belde Otel) Gece Ordu’da Konaklama 22 Aralık 2013 Pazar: Kahvaltı, Ordu-Giresun Havalimanına Hareket (Karayolu), Ordu – Giresun Havalimanında İnceleme, Gülyalı’dan Giresun’a Hareket (Karayolu)

orducu.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>