ORDU GÖÇ ALACAK

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, ilçe ziyaretlerine hız verdi. Yıl bu ziyaretler kapsamında bugün Ulubey İlçesi’ni ziyaret ederek partililer ve vatandaşlarla buluştu.

Burada kendisini dinlemeye gelenlere iddialı konuşmalar yapan Yılmaz, ilk olarak Ordu Üniversitesi için yapılması planlanan Tıp Fakültesi’ne değindi. Tıp Fakültesi’nin yapılmasıyla birilerinin oyuncağını ellerinden aldıklarını söyleyen Yılmaz, “600 yataklı tıp fakültesi hastanesini yaparak, birilerinin elinde siyasi malzeme olan ‘Ordu’ya üniversite yapıldı ama Tıp Fakültesi’ yapılamıyor malzemesini, birilerinin elinden oyuncağı almış olduk.”

Belediye başkanlığını kazanmaları halinde Ordu’nun artık göç veren değil, göç alan bir konumuna geleceğini belirten Yılmaz, “kesinlikle gurbetteki hemşerilerimizin geri döneceği bir Ordu olacak. Ordu yaşanabilir, Ordu kendi ekonomisiyle ayakta durabilen, Ordu kendi iç dinamiklerini devreye koymuş, kendi insanıyla barışabilen hoşgörünün sempatinin ve sosyal barışın en üst seviyede olduğu bir olacağız.”

Ordu 19 Eylül Stadı’nın bulunduğu yerden kaldırılıp, yerine Orduluların nefes alabildiği, içinde sosyal alanları olan bir alan yapacaklarını söyleyen Yılmaz, “70 dönümlük bir alanın şehrin nefes alanı, şehrin gezme alanı, çocuklarımızın, yaşlılarımızın, gençlerimizin seyir halinde rahat bir şekilde şehir içinde gezebileceği bir alan haline getireceğiz. Altına da belki coğrafi durumuna göre bir veya iki katlı bir otoparkla birlikte bir gezi alanı ve park yapacağız. Stadyumun kaldırılmasıyla birlikte iki ayrı yer çalışmamız var.”

Ordu’da günlerce etkili olan kar yağışına da değinen AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, kar temizleme çalışmalarının büyükşehir olmaya aday bir ile yakışmadığını söyleyerek, “Türkiye’nin hiçbir yerinde bu şekliyle bir kar mücadelesi göremezsiniz. Şehir merkezindeki yollar 3 gün 5 gün sonra benim Sayacabaşı’mdaki köyümle beraber açıldı. Tuz almayı unutan bir yerel yönetim olabilir mi? Tuz almayı unutan bir belediye olabilir mi? Bu anlayışı eleştireceğiz. Doğru eleştireceğiz. Ama bu eleştirilerin karşılığında da meseleyi şahsi bir mesele haline getirmeyeceğiz.”

Günlerdir TOKİ’deki mağduriyeti de es geçmeyen Yılmaz, “kendi evlerinde battaniyeye sarılı bir şekilde katalitiği açmak suretiyle ısınma şeklindeki halinin sorumlusu hükümettir. Bizim vicdanımızı yaralayan TOKİ’deki bu mağduriyetinin giderilmesiyle ilgili Türkiye Cumhuriyeti’nin bir milletvekili ilin büyükşehir belediye başkan adayı olarak üzerimize düşen bu sıkıntıyı çözmenin rahatlığıyla karşınızdayım.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>