VALİ’DEN, KARLA MÜCADELE EKİBİNE TEŞEKKÜR

Ordu, geçtiğimiz hafta son yılların en şiddetli kar yağışına maruz kalmıştı. Hafta boyunca kapanan yolları açmak için yoğun çaba sarf eden Özel İdare ekipleriyle bir yemekte buluşan Ordu Valisi Kenan Çiftçi, “780 bin Ordulu rahat etsin diye çalıştınız.” dedi.
Vali Kenan Çiftçi, geçtiğimiz hafta Salı günü itibariyle Ordu genelinde başlayan ve hafta boyunca yoğun şekilde etkisini sürdüren kar yağışından dolayı kapanan köy yollarını açmak için yoğun çaba sarf eden İl Özel İdaresi personellerine teşekkür etti.

İl Özel İdaresi sosyal tesislerinde, İl Özel İdaresi çalışanları ile bir araya gelen Vali Kenan Çiftçi, karla mücadele çalışmalarında gösterdikleri fedakar ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “Başta İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz, ilçelerde Kaymakamlarımız, görevlendirdiğimiz şefler, buradaki tamir-bakım atölyesinde çalışanlarımız, yağcısı, formeni, operatörü, sürücüsü, hepsiyle beraber gece-gündüz 780 bin Ordulu kardeşimiz rahat etsin, yollarda ulaşım rahat sağlansın diye çalıştınız. Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Sabahlara kadar çalışmanızdan, bu fedakarlığınızdan dolayı sizlere can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” diyerek konuşmasını sürdüren Vali Çiftçi, ”Ben sizinle çalışmaktan keyif aldım. İl Özel İdaresi kapanmasaydı burada keyifle çalışacak bir ekip olduğunu görmüş olduk. İnşallah Büyükşehir belediyesine dahil olduğunuzda da aynı özveri ile çalıştığınızda, Ordulu vatandaşlarımız sizlere gönülden teşekkür edecektir. Yüreğinize, kolunuza, mesainize, gücünüze sağlık diyorum” şeklinde konuştu.

Diğer taraftan, Ordu’da kar yağışı süresince Karayolları 16 farklı ekiple karla mücadele ederken, İl Özel İdaresince köy yollarında 102 makine ve 76 ayrı ekiple beraber kar mücadelesi yapıldı. Ayrıca, hastalar için 6 ayrı noktada paletli ambulans ile acil sağlık hizmeti yürütüldü. Afet Koordinasyon Merkezi, Vali Yardımcısı Halil Karbuz’un Başkanlığında 24 saat esasına göre çalışarak, gelen bilgiler doğrultusunda, karla mücadele çalışmaları anında sürdürülmüş ve vatandaşların mağdur olmaması sağlanmıştı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>