FINDIK İTİBAR GÖRDÜ

AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, AK Parti hükümetinin her zaman fındık üreticisinin yanında olduğunu söyledi.

AK Parti hükümetinin her zaman fındık üreticisinin yanında olduğunu söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal; “Fındık AK Parti öncesi göremediği itibarı bu dönemde gördü. Dolayısıyla fındık üreticimizin yüzü bu dönemde güldü. İlk defa TMO’yu 3 yıl boyunca fındık alımıyla görevlendiren hükümetimiz daha sonra alan bazlı destekleme modeliyle fındık üreticisinin yanında olmaya devam etmiştir” dedi.

AK Parti hükümeti döneminde başlatılan alan bazlı destek ödemeleri sayesinde fındık üreticilerine dönüm başı para ödemesi yapıldığına dikkat çeken Milletvekili Fatih Han Ünal; “ Bilindiği gibi iktidarımız 3 yıllık destekleme sürecinin sona ermesiyle konuyu yeniden ele almış ve bu yıldan itibaren süreyi 3 yıl daha uzatma kararı almıştır. Bu yıl ilimizde 2012 desteklemesi kapsamında 108.020 üreticimize 238 milyon TL para aktarılmıştır. Geçtiğimiz hafta itibariyle süreyi geçirerek 2012 alan bazlı destek ödemelerinden faydalanamayan fındık üreticilerimizden 1797 kişiye verilen ek süreyle hesaplarına 2.259.000 TL aktarılmıştır. Her zaman üreticimizin yanında olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bütün üreticilerimize bereketli bir yıl diliyorum” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>