ENGİNYURT, BÜYÜK SIRRI AÇIKLADI

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Enginyurt, kamuoyunda dolaşan CHP-MHP ittifakı söylentilerine farklı bir boyut kazandırdı.
İttifak ile ilgili dedikoduların kimler tarafından yayıldığı hakkında bir fikri olmadığını ifade eden Enginyurt, öyle bir açıklama yaptı ki…
Enginyurt, konuşmasında: “Aslında bu büyük sırrı açıklamamamız gerekiyor ama madem bu kadar ısrar ediyorsunuz sizlere söyleyeceğim. Seyit bey de lütfen kusura bakmasın” dedi.

“Borcumu ödemek istiyorum”
Seyit Torun’un borcuna sadık olduğunu ifade eden Enginyurt: “Kamuoyunda da medyada da sürekli CHP-MHP birlikteliği olup olmadığı soruluyor. Ben de bir keresinde dedim ki, ‘aslında bu büyük sırrı açıklamamamız gerekiyor ama madem bu kadar ısrar ediyorsunuz sizlere söyleyeceğim. Seyit bey de lütfen kusura bakmasın. CHP-MHP ittifakı var. Seyit bey çok ahlaklı, dürüst ve borcuna sadık bir adamdır. Yatağa yattığında 2009 yılından beri hep vicdanen rahatsız olduğunu bana anlattı. Dedi ki; MHP’nin oylarıyla seçildim, belediye başkanı oldum. Ben borcumu ödemek istiyorum Cemal bey. Yıllardır düşünüp durdum ve kararımı verdim. Ben seçimin son günü adaylıktan çekilip MHP’yi desteklediğimi ilan edeceğim dedi. Ben de kabul ettim.’ Yani bunu mu söylememi istiyorsunuz? Kısacası ittifak gibi bir şey söz konusu değil” diye konuştu.

mirkuzeygazetesi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>