KUMRU’DA GÖÇ BAŞLADI

 


ORDU’nun Kumru ilçesinde 1 yıldır süren su sorunu yüzünden memurlar ilçeyi terk etmeye başladı. Kumru’da su arıtmada tesisinde suların arıtılması için kullanılan düzeneğin çamurla kaplanması ve yenilenmemesi nedeni ile arıtılma sağlanamıyor.

Belediye ise arıtma sağlayamadığı için suyu dinlendirerek içme suyu temin etme yoluna gidiyor. Hal böyle olunca da yağmur yağan günler su bulanıklaştığı için ilçeye su verilemiyor. Pet şişeler ile su ihtiyacını karşılamaya çalışan vatandaşlar duruma isyan etti.

Duruma tepki gösteren memurlar ise ,lçeyi terk ederek Fatsa’dan ev kiralamaya başladı.

Kumru Belediye Başkanı Tivabi Civelek’e tepki gösteren vatandaşlar, “1 yıldır su sorunu yaşanıyor. Yazın su akmıyordu. KIş geldi, yağmurlar başladı bu seferde depolanan su bir gün veriliyor. İkinci gün yağmur yağınca su bulanıklaştı denilerek borular kapanıyor. İlçede susuzluk aldı başını gitti. Karaden,zde su sorunu olur mu diye kimse inanmak istemiyor. Ama Kumru’da susuzluk nedeni ile memurlar ilçeyi terk etti. İlçede onlarca ev kiralık ama kiralayan yok.”dedi.

AK Partili Belediye Başkanı Ticabi Civelek’e CHP, MHP’den de tepki gelerek 100 yıllık Elekçi deresini kuruttuğunu söyleyerek eleştirmişti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>