İLÇE ADAYLARI BELİRLENİYOR

 

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz, İlçe adaylarının anketle belirleneceğini söyledi. Yılmaz, aday belirlenirken temayül sonuçlarının ve yeni yapılacak anketlerin baz alınacağını, Büyükşehir Başkan adayı, Milletvekili ve İl Başkanının da görüşlerinin alınacağını kaydetti. Yılmaz, “İlçe adaylarımız teşkilat, milletvekili, Büyükşehir Belediye Başkan adayının görüşü ve kamuoyu ile temayül yoklamalarının ortak sonucu sonrası genel merkez tarafından açıklanacaktır. Adayların açıklanması Başbakanımız Tayyip Erdoğan’ın Ordu ziyareti sonrası peyderpey yapılacaktır.Şuanda kesinleşen bir şey yoktur” dedi.

HASTANE YERİ HAZIR

Yılmaz, 600 yataklı Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi için önümüzdeki günlerde 120 dönümlük arazinin kamulaştırma kararının bakanlar kurulunda imzalanacağını açıkladı. Hastane konusunun Ordu merkezin önemli bir sorunu olduğunun altını çizen Yılmaz, “Hastane sorunu Ordu’nun önemli sorunlarından bir tanesi. Yaz döneminden bizimde kısmen vakıf olduğumuz, kısmen de müdahale ettiğimiz bir süreç odu. Daha sonra arkadaşlarımızla beraber süreci takip ettik. Bu sabah biz Valimizle sabah 08:00’da Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve Rektörümüzle bu konuya münahısır bir toplantımız oldu. Önümüzdeki hafta Ordu’da yapmış olduğumuz yerel çalışmaları Ankara ile paylaşacağız. Ben gelmeden önce Sağlık Bakanımız beni aramıştı. Valimizle ve Rektörümüz ile bu sürecin öncelikle arazi mevzusunun yer çözümü hususun da yer ile ilgili 120 dönümlük bir alan üniversite genişleme alanının yani çevre yolunun hemen üzerinde kamulaştırılabilecek. Bu hafta kamulaştırma kararı Bakanlar Kurulu’ndan çıkacak bir noktaya geldi. Çünkü Milli Eğitim Bakanı’nın imzalaması gerekiyordu ve imza atıldı. İlk Bakanlar Kurulu toplantısında da bu karar çıkacak. O yer Ordu Üniversitesi’nin olacak. Hastaneyi Sağlık Bakanlığı yapacak. 600 yataklı Tıp Fakültesi ile paralel Sağlık bakanlığının fili olarak inşaat sürecini götüreceği kamulaştırma organizasyonu ve masraflarını da Ordu Üniversitesi tarafından karşılanacak bir yapı ve sözleşme süreci ön görüldü. Önümüzdeki günlerde de gelecek hafta Pazartesi veya Salı günü Bakanımızın programına göre, Ankara’da bir sözleşme ile bu sürecide hayırlısı ile bitirmiş oluruz” diye sözlerini tamamladı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>