KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK YAPTIK

AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Şener, mesajında, tüm dünya kadınlarının Kadın Hakları Gününü kutladığını belirtti.

Türk kadınına 5 Aralık 1934′te Anayasa ve Seçim Kanunu’nda yapılan yasa değişikliği ile milletvekili seçme ve seçilme hakkı tanındığını, yasalar önünde erkeklerle eşit haklar verildiğini hatırlatan Şener, şunları kaydetti:

“Cumhuriyet tarihinde önemli bir adım atan Ak Parti Hükümeti kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapmıştır. 2002 yılında 24 kadın milletvekili TBMM’ye girerken, 2007′de 50, 2011′de ise 79 kadın milletvekili sayısına ulaşmıştır. Kadınların temsil oranı Ak Parti iktidarları döneminde yükselmiş, 3 milyonu aşan kadın üyesi ile de kadınlarımızın, siyasetin her kademesinde temsili yüzde 100′den fazla oranda arttırılmıştır. Hükümetimiz, kadınlarımızın sosyal hayatta eşit şartlarda yerlerini alabilmeleri için bundan sonraki süreçte de kadınlarımızın yanında olarak pozitif ayrımcılık yapacaktır.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>