FANATİK GAZETESİ, ORDUSPOR’UN CEZA ALMASI İÇİN ÇALIŞIYOR

Orduspor’a ceza verilmesi için Fanatik Gazetesi ön ayak oldu. Fanatik Gazeyesi Fenerbahçeli oyuncu Caner’e atıldığını iddia edilen cisim ile ilgili haberden ziyade Federasyonu kışkırtacak yorum yazarak Orduspor’un ceza alması için çalışıyor. İsim belirtilmeden yazılan haberde Orduspor taraftarı hedef alınarak hakaret ediliyor.

Fanatik Gazetesi haberinde taraftara maç içinde hareket yapan Caner’i sütten çıkmış ak kaşık olarak gösterirken, Orduspor taraftarını ise holigan olarak yorumluyor.

İşte Fanatik Gazetesinin Yorumu: “Bu sezon tek bir deplasman galibiyeti dahi elde edemeyen, dünkü karşılaşma dahil 2′si içeride, 2′si dışarıda olmak üzere oynadığı son 4 maçtan mağlubiyetle ayrılan Orduspor, küme düşme korkusunu iliklerine kadar hissetmeye başladı. Maçtan önce kenti Mor-Beyaz bayraklarla süsleyip, İspanyolca ve Türkçe, “Siz bu şehrin gözünün sakındığı çocuklarısınız, siz bu kentin kahramanlarısınız” yazılı pankartlarla donatan Ordulular, adeta ligde kalma mücadelesi için seferberlik ilan etmişti. Ancak maçtan önceki bu olumlu tablo, sahaya aynı şekilde yansımadı. Hatta takımları 2-0 geriye düştükten sonra bir grup kendini bilmezin yaptığı, takımlarını kelimenin tam anlamıyla ateşa attı. Karşılaşmanın 63. dakikası oynanırken, taç çizgisi kenarında topa hamle yapan Caner Erkin, tribünlerden atılan madeni paranın başına gelmesiyle bir anda yere yığıldı. Tecrübeli oyuncu yerde acıyla kıvranırken, hâlâ tribünlerden yabancı madde yağıyordu. Kenara alınan ve başı sarılan Caner, oyuna girmek için beklerken, tribündeki holiganlar, yabancı madde yağmurunu sürdürdü. Atılan maddeler bu kez masöre isabet etti. Kendini bilmez bu taraftarların yaptığı olaylar nedeniyle Orduspor’a şu zor dönemde ağır ceza verilmesinin söz konusu olduğu belirtildi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>