ORDUSPOR TARAFTARINA REDHACK GÖZALTISI

EMNİYET Genel Müdürlüğü koordinesinde 8 ilde düzenlenen Redhack’a yönelik operasyon kapsamında Ordu’da gözaltına alınarak Ankara’ya götürülen 24 yaşındaki E.B.’nin Sosyalist Orduspor taraftar grubu yöneticisi olduğu öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı koordinesinde Ordu’da gözaltına alınarak Ankara’ya götürülen E.B.’nin bir çağrı merkezinde çalıştığı, bilgisayar ve web işleriyle ilgilendiği öğrenildi. Kişisel bir web siteside bulunan E.B.’nin bu sitede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili bazı eleştiri niteliğinde yazılar yazdığı gözlendi. Grafik tasarım ve web tasarımı konusunda tecrübeli olan E.B.’nin hobi amaçlı bu işleri yaptığı da ileri sürüldü. E.B.’nin gözaltına alındığını öğrenen Orduspor taraftarları ise sosyal medyada örgütlenerek tepkilerini dile getirdi.

orduportalı.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>