ANKETLERDE ‘ADAY’ OYUNU

Ordu’da tüm gözler AK Parti’de kimin büyükşehir belediye başkan adayı olacağına çevrilmiş durumda. Ancak

iddialara göre anketlerde adaylar oynayama yapmak için harekete geçmiş durumda. Son olarak Ordu’da yapılan anket çalışmalarında bir adayın anket şirketine baskı yapıp yönlendirdiği iddia edildi.

Anket şirketinin anketörlerine kendisinin önde çıkmasını sağlamaları için baskı yaptığı iddiası gözleri AK Parti Genel Merkezine çevirdi.

B,r başka iddia da ise bir Anketörün anket yaptığı sırada bir aday adayının aile yakınının anketöre baskı yaparak akrabasını birinci çıkartmak için sahtecilik yapma teklifinde bulunması oldu.

Ordu nefesini tutup AK Parti’de kimin büyükşehir belediye başkan adayı olacağının sorusunun cevabını beklemeye başladı. Bu konuda son sözü söyleyecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, daha önce 22 büyükşehir adayını belirlediklerini ancak 8 adayın belirleme çalışmalarının devam ettiğini söylemişti.

Türkiye’nin 30. ve son büyükşehri olan Ordu’da da AK Parti’nin büyükşehir adayını belirlemek için 9 Kasım’da teşkilatına yönelik bir temayül yapmıştı. Yapılan temayül yoklamasının ardından birde anket çalışması yaptıran genel merkezin Ordu için son bir anket çalışması daha yaptırdığı öğrenildi.

İşte yapılan bu son anket çalışmasında AK Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayları’ndan birinin anket şirketine baskı yaptığı, anketörlerin önünde ve arkasında kendi elemanlarının bulunduğu ve böylelikle ankette kendi isminin önde çıkmasını sağlamaya çalıştığı iddia ediliyor.

Bu durumu fark eden ve sert tepki gösteren diğer aday adaylarının ise durumu bir rapor haline getirip genel merkeze sunmaya çalıştıkları iddia ediliyor. Şimdi Ordu’da herkes bu iddianın doğruluğunu ve bu aday adayının kim olduğunu merak ediyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>